Orijinal Türk Filmleri Afiş Sergisi Açıldı posteri

Yeşilçam'ın emektar sanatçıları Menderes Samancılar'ın katıldığı etkinlikte, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları Serhad Çatalkaya, Erdoğan Demirci ve Ahmet Sarıkurt, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Vildan Perçin, sinemaseverler ve basın mensupları da katıldı.

Başkan Baysan, Samancılar'a günün anısına plaket takdim etti. Çorlu Kent Konseyi Başkanı Ramadan Cesur ise organizasyonda görev alan çalışma arkadaşlarına teşekkür belgelerini takdim etti. Ardından etkinliğin konseptine uygun olarak açılış münasebetiyle bir film şeridi kesildi.

Filmlerin çekildiği dönemin atmosferini yansıtmak amacıyla simitçi, baloncu, biletçi, anonsçuların canlandırmaları yapıldı ve gong efekti uygulandı.

Açılış töreninin gerçekleştirilmesinin ardından orijinal Türk Filmi afişlerinin bulunduğu sergi, katılımcıların ziyaretine açıldı. 1970'lerden itibaren ses getiren sinema filmlerine ait afişleri ve 1968 model sinema gösterim makinesini ilgiyle inceleyen katılımcılar, nostaljik anlar yaşadılar.

Sergi hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica