Roma Türk Film Festivali Başlıyor posteri

Digiturk'un Türk Sinemasına destek için hazırladığı Roma Türk Film Festivali 26 Eylül'de İtalya'nın başkenti Roma'da başlıyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle; Digiturk'un sponsorluğunda gerçekleştirilecek festivalde bu yıl on beş Türk filmi gösterilecek. Festival boyunca Türk Sinemasının dev prodüksiyonları ile birlikte genç sinemacıların ödüllü ve dünya festivallerinde sahne almış yapımları da izleyiciyle buluşacak.

İlki 2011 yılında düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan festivalin Onursal Başkanlığını ise İtalyan Sinemasının önemli isimlerinden ünlü Türk yönetmen Ferzan Özpetek üstleniyor. Festivalin en önemli amacı ise; dünyada yükselmekte olan Türk Sineması ile köklü bir geçmişe sahip olan İtalyan sinemasının destekçilerini bir araya getirerek ortak projeler üretmesini sağlamak.

Roma Türk Film Festivali bugüne kadar özel bir ilgiyle karşılaşması ve izleyici sayısındaki büyük artış sebebiyle etkinlik mekânını Roma'nın en eski sinema merkezlerinden biri olan Barberini Sinemaları'na taşıdı.

Festival'e katılmak istiyor musunuz?

Son Yorumlar

Yandex.Metrica