'Gözetleme Kulesi' Avrupa'yı Geziyor posteri

Pelin Esmer'in son filmi Gözetleme Kulesi, bu hafta Fransa'da vizyona girdi. Paris başta olmak üzere 13 şehirde toplamda 18 kopya ile gösterime giren filmin dağıtımını Arizona Films üstleniyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında ABD'de Film Movement dağıtımıyla sinemaseverlerle buluşan Gözetleme Kulesi'nin 21 Kasım'da da Almanya'da vizyona girmesi planlanıyor.

Türkiye'de 16 Kasım 2012'de gösterime giren ve öncesinde dünya prömiyerini 37. Toronto Film Festivali'nde yapan film, Türkiye prömiyerin19. Adana Altın Koza Film Festivali'nde gerçekleştirmiş ve festivalden En İyi Yönetmen dahil toplam beşödülle dönmüştü. Filmin yönetmeni Pelin Esmer ise geçtiğimiz sene filmiyle yarıştığı ve bu sene 16-22 Eylül'de gerçekleştirilecek olan 20. Adana Altın Koza Film Festivali'nin ana jürisinde yer alıyor.

Filmde yangın gözetleme kulesine bekçi olarak sığınan Nihat'la, otobüslerde hostes olarak çalışıp, Tosya'da küçük bir otogara sığınan Seher'in suçluluk duygularına karşı kendi kendilerine verdikleri savaşı artık birbirlerinin şahitliği altında yapmak zorunda kalışları konu ediliyor. Başrollerinde Olgun Şimşek ve Nilay Erdönmez'in yer aldığı filmde onlara Menderes Samancılar, Kadir Çermik, Laçin Ceylan, Rıza Akın, Mehmet Bozdoğan ve Mehmet Mola eşlik ediyorlar.

Filmin yakaladığı başarı ile ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşın...

Son Yorumlar

Yandex.Metrica