Sinema ve Ulusal Medya Konukları Adana da  posteri Festivalin resmi açılışı bugün Cinebonus Sineması’nda gerçekleştirilecek. Festivalin Açılış Filmi, 12. Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü başta olmak üzere En iyi Sanat Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Görüntü Yönetmeni ve En İyi Stüdyo ödüllerini de evine götüren, yönetmenliğini Ümit Ünal, Kudret Sabancı, Selim Demirdelen, Yücel Yolcu, Ömür Atay’ın yaptığı Anlat İstanbul. Filmin sanatçılarının katılımıyla gerçekleştirilecek olan gecede ayrıca Adananın tanıtımına katkılarından dolayı “Beyaz Gelincik” TV dizisine de plaket sunulacak. Film müziklerden tanıdığımız Cahit Berkay da törende bir konser verecek. Gecenin sunuculuğunu ise Ceyda Düvenci üstleniyor.

Uzun Metraj Ulusal Film Yarışmasında yer alan jüri üyesi yönetmen Osman Sınav işlerin yoğunluğundan dolayı mazeret bildirerek festival jüri üyeliğinden ayrıldı. Yeni jüri üyesi yönetmen Hüsamettin Ünlüoğlu olarak belirlendi.

Festival etkinlikleri kapsamında, Devlet Halk Dansları Topluluğu gösterilerini festival için Adanalı sanatseverlere sunacak. Mustafa Keser’in konserinin de yer alacağı gece saat 20.00’da Merkez Park Amfi Tiyatro’da, ücretsiz olarak izlenebilecek. “Sinema Şöleni” başlığı altında; uzun metraj film gösterimleri, Akdeniz filmleri gösterimi, dünya sineması gösterimi, belgesel filmler ve kısa filmler Cinebonus Sineması, Cemalpaşa Ariplex Sineması, Büyükşehir Belediye Tiyatro Salonu, Seyhan Oteli Anadolu Sinema Salonu’nda, Adanalı sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 15:18:03

10

etkinlik konukları ile de hayli iddialı.

Yandex.Metrica