Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altyazı'nın Ekim sayısı çıktı

1 Ekim 2013 17:19
WONG KAR WAI SİNEMASI
Altyazı Aylık Sinema Dergisi Ekim sayısında Wong Kar Wai sinemasını kapsamlı bir dosyayla masaya yatırıyor. Okuyucularını aşkın, hafızanın ve melankolinin yönetmeni Wong Kar Wai’nin filmografisinde bir gezintiye davet eden Altyazı, Chungking Ekspresi’nden Düşkün Melekler’e, Aşk Zamanı’ndan The Grandmaster’a usta yönetmenin sinemasını ele alıyor.
FİLMEKİMİ
Bu yıl 12.’si düzenlenen Filmekimi yılın öne çıkan filmlerini bir araya getiren programıyla sinefillerin iştahını kabartıyor. Cannes’da Altın Palmiye’yi kucaklayan Mavi En Sıcak Renktir, Coen Kardeşlerin son harikası Sen Şarkılarını Söyle ve Asghar Farhadi’nin Geçmiş’inin de aralarında bulunduğu programdan Altyazı’nın seçtiği dokuz filmle ilgili inceleme yazıları derginin Filmekimi dosyasında.
ALFONSO CUARÓN 
Kariyerine Meksika’da başlayıp Hollywood’da devam eden Meksikalı usta Alfonso Cuarón her filmiyle sinemanın anlatım sınırlarını zorluyor. Cuarón’un çok ses getiren son filmi Yerçekimi’ni beklerken, Altyazı da yönetmenin sinemasını bir portre yazısıyla ele aldı.
ULRICH SEIDL
Festivallerde büyük ilgi gören Cennet Üçlemesi’nin provokatif yönetmeni Ulrich Seidl, sinemasını Altyazı’ya verdiği söyleşide anlattı.
 GÖZÜMÜN NÛRU
Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü Yozgat Blues ile paylaşan Gözümün Nûru’nda Melik Saraçoğlu ve Hakkı Kurtuluş bir sinema sevdalısının trajikomik öyküsünü anlatıyor. 
ALTYAZI’da ayrıca
Altın Portakal 50 Yaşında: Manaki Kardeşlerin kayıp filmleri perdede  
Şimdiki Zaman: Kahve falında şehir manzarası 
Meryem: Bir kadının yalan dünyası
Samsara: Yüksek çözünürlüklü belgesel nesline insanlık pornosu 
Arınma Gecesi (The Purge): Klişelere boğulmuş bir korku-gerilim
Ayın Kısası: Burak Koçak’tan Buğu


Yandex.Metrica