“Polis” Filminin Çekimleri Ağustos 2006’da Başlıyor posteri Karakter merkezli bir film olan POLİS filminde, “Musa Rami, özellikle mafyaya karşı mücadelesiyle efsane olmuş bir cinayet masası polisidir. Ailesinin hazırladığı sürpriz bir parti ile 63. doğum gününü kutlamasından bir gün sonra kanser olduğunu ve iki ay ömrü kaldığını öğrenir. Acaba bu iki ay içerisinde, hem ailesine karşı tehditlerini iyice yoğunlaştıran mafyayla boğuşup, hem de kendisinden 40 yaş küçük üniversite öğrencisi Funda’ya, onu ne kadar çok sevdiğini anlatabilecek midir?...”

Filmin ön prodüksiyon çalışmaları Şubat 2006, ön hazırlıkları 15 Mayıs 2006 itibariyle başladı. Çekimler, İstanbul ve İzmit’te 25 Ağustos–1 Ekim tarihlerini kapsayan beş haftalık periyotta gerçekleştirilecek. Filmde, tamamı oyunculuk eğitim almış 25oyuncu ve yaklaşık 300 figüran görev alacak. Filmin set efektleri için yurtdışından “özel efekt” uzmanlarıyla çalışılacak. Yine yurt dışından dövüş koreografisi konusunda uzman bir ekip getirtilecek. Filmin dans koreografileri için de yurt içinden önemli dans hocaları ile çalışılacak. POLİS filminin, en az 100 kopya olarak 2007 kışında vizyona girmesi hedefleniyor.

Onur Ünlü’nün yönetmen olarak ilk uzun metrajlı filmi olacak POLİS’in yapımını EfLAtun Film üstleniyor.

Bir ‘kara film’ örneği olarak tasarlanan POLİS filminin, yaratıcı ve çarpıcı senaryosu ve üst düzey oyuncu kadrosu ile gelecek senenin ses getirecek filmlerinden birisi olması bekleniyor.

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 15:15:03

10

her yönüyle kusursuz bir film. tebrikler.

Yandex.Metrica