Altyazı Kasım sayısı bayilerde posteri

MAVİ EN SICAK RENKTİR

Altyazı Aylık Sinema Dergisi Kasım sayısında Abdellatif Kechiche’in bu yıl Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan ve tüm dünyada yankı uyandıran filmi Mavi En Sıcak Renktir’i (La Vie d'Adèle) kapağına taşıyor. İki genç kadının tutkulu aşkını kuvvetli bir biçimde işleyen filmi farklı boyutlarıyla ele alan detaylı bir inceleme yazısı dergide okunabilir.

HAYATBOYU

Prömiyeri Berlin Film Festivali’nde yapılan, İstanbul Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetimi ödüllerine layık bulunan Hayatboyu, birbirlerinden gitgide kopsa da ayrılmayı başaramayan orta yaşlı bir çiftin öyküsünü anlatıyor. Altyazı’da filmle ilgili bir değerlendirme yazısının yanı sıra, yönetmen Aslı Özge’yle yapılmış bir söyleşi de yer alıyor.

TUNCEL KURTİZ

Eylül ayında kaybettiğimiz büyük oyuncu Tuncel Kurtiz’i kendi sözleriyle, Mithat Alam Film Merkezi’nin Görsel Hafıza Projesi kapsamında bizlerle paylaştıklarıyla anıyoruz. Dergide ayrıca Kurtiz’in yönetmen olarak imzasını attığı ilk ve tek uzun metraj filmi Gül Hasan’la ilgili değerlendirme yazısı da okunabilir.

BREAKING BAD

Emmy ödüllerinde En İyi Drama Dizi dalında ödül kazanan ve geçtiğimiz aylarda ekranlara veda eden efsane dizi Breaking Bad ile ilgili değerlendirme yazısı bu ay Altyazı’da.

MELİK SARAÇOĞLU VE HAKKI KURTULUŞ

Altın Koza’da En İyi Film ödülünü Yozgat Blues ile paylaşan Gözümün Nûru’nun sinefil yönetmenleri Melik Saraçoğlu ve Hakkı Kurtuluş, Altyazı’ya verdikleri söyleşide sinema tutkularını ve filmin yapım süreciyle ilgili detayları anlattılar.

ALTYAZI’da ayrıca

Alejandro Jodorowsky: Geceyarısı sinemasının efsane yönetmeni

Yerçekimi (Gravity): Uzayda geçen bir hayatta kalma öyküsü

Başka Söze Gerek Yok (Enough Said): James Gandolfini’den duygusal bir veda filmi

Kaptan Phillips (Captain Phillips): Amerikalıların ‘korsan’ kahramanlığı

Mavi Yasemin (Blue Jasmine): Hüzünlü bir kibir hikâyesi

Kesişen Hayatlar (Circles): Suç ve suçluluk üzerine

36: Altın Portakal’ın uluslararası yarışmasının en iyi filmi

Ayın Kısası: Dilek Aydın’dan Ziyaret

Son Yorumlar

Yandex.Metrica