Alin Taşçıyan ile Sinema Sevgilim – Her Film Politiktir Film Okuma Atölyesi, İstanbul Film Akademi’de başlıyor posteri

Sinema tarihinin en önemli yayın organlarından Cahiers de Cinema'nın yazarları Jean - Louis Comolli ve Jean Narboni "Her film politiktir" der... 

 Egemen ideolojilerin filmlere yansımalarını ifade eden bu önerme üzerinden sinema ve siyaset ilişkisini  dönemler, akımlar ve kişilikler üzerinden ele alınacak, politik filmlerin okumaları yapılacak ve bugüne yansımaları tartışılacak olan bir atölye.

Dünyanın dört bir yanında ve ülkemizde yeni bir toplumsal hareketlenmenin başladığı bir dönemde bir kitle iletişim aracı olarak sinemanın kılavuzluğu / kışkırtıcılığı kadar filmleri nasıl okuduğumuz da önem taşıyor.  

Atölye eğitmeni Alin TAŞÇIYAN ülkemizin en önemli sinema eleştirmenlerinden biri. Bugüne kadar sinema üzerine bir çok televizyon programı hazırlayıp sundu. Halen star gazetesinde düzenli olarak sinema eleştrileri yazıyor aynı zamanda yerli ve yabancı bir çok festivalde juri üyeliği ve danışmanlık yapıyor.

Film Okuma Atölyesi 24 Kasım’dan itibaren 9 hafta boyunca her Pazar saat 13:00 – 16:00 arası İstanbul Film Akademi’nin Nişantaşı’ndaki merkezinde olacak. Son kayıt tarihi 19 Kasım 2013 Salı.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica