Reha Erdem tüm filmleri ile Hindistan’da  posteri

 

Reha Erdem’in tüm filmleri düzenlenecek bir retrospektif dahilinde 10-17 Kasım tarihleri arasında Hindistan’da gerçekleşecek Kolkata Film Festivali’nde gösterilecek.

Bilindiği gibi yönetmenin filmleri önceki senelerde çeşitli uluslararası festivallerde toplu olarak gösterilmişti. Bu festivaller arasında Karlovy Vary Film Festivali, Seattle Film Festivali, Tokyo Film Festivali, Kaoshiung Film Festivali, Paris Cinema Film Festivali gibi önemli festivalleri saymak mümkün.

Reha Erdem, ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanmış filmleri A Ay, Kaç Para Kaç, Korkuyorum Anne, Beş Vakit, Hayat Var ve Kosmos’un yanısıra son iki filmi Jîn ve Şarkı Söyleyen Kadınlar’la da birlikte 8 filmlik yoğun bir program ile Hindistanlı sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Dünya Premiere’ini Toronto Film Festivali “Özel Gösterimler” bölümünde gerçekleştiren, başrollerini Binnur Kaya, Philip Arditti ve Kevork Malikyan’nın paylaştığı Büyükada’da çekilen ‘Şarkı Söyleyen Kadınlar’ Tokyo Film Festivali’nin ardından Kolkata Film Festivali’yle yurtdışı festival turuna da devam ediyor olacak. Film’in önümüzdeki sene başında Türkiye’de vizyona girmesi planlanıyor.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica