Ünlü sinema oyuncusu Kemal Sunal, ölümünün ikinci yılında Zincirlikuyu’daki mezarı başında anıldı.

Kemal Sunal’ın sağlığındaki düzeni sürdürdüklerini belirten eşi Gül Sunal, “Ama O’nun olmaması çok zor. Bu zorluğun etkilerini çocuklarda da kendimde de görüyorum. Acımız her zaman taze. Filmlerini izleyemiyorum” diyor. Törene, aralarında Perihan Savaş, Sümer Tilmaç, Göksel Kortay, Çolpan İlhan, Kerem Yılmazer ve Ercan Yazgan’ın da bulunduğu sanatçı dostları katıldı.

Törende, bir din görevlisi tarafından sanatçı için dua okundu. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gül Sunal, eşinin mezarına hemen hemen her gün geldiğini ve burada kendisini O’na daha yakın hissettiğini anlattı.

Gerek arkadaşlarının, gerek hayranlarının Sunal’a sevgilerinin hiç eksilmediğini gördüğünü ve mezarına sürekli ziyarette bulunduklarını ifade eden Gül Sunal, eşinin bu kadar sevildiğini görmenin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

FİLMLERİNİ İZLEMİYORLAR

Ailede, Kemal Sunal’ın sağlığındaki düzeni sürdürdüklerini belirten Gül Sunal, “Ama O’nun olmaması çok zor. Bu zorluğun etkilerini çocuklarda da kendimde de görüyorum. Acımız her zaman taze. Filmlerini izleyemiyorum” diye konuştu. Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal ile anne-babası Saime ve Mustafa Sunal da Sunal’ın filmlerini izlemeye dayanamadıklarını dile getirdiler.

Ali Sunal, hedefinin babasını utandırmamak, O’nun ve hayranlarının kendisini görmek istedikleri gibi davranmak olduğunu dile getirerek, “Adını en güzel şekilde yaşatmaya devam edeceğiz” dedi. Sunal, hazırlığını yaptıkları Kemal Sunal Müzesi için arsayı bulduklarını ve projelerin hazırlanmaya başlandığını belirterek, müzeyi babasının doğum gününe yetiştirmek istediklerini kaydetti. Sunal’ın annesi Saime Sunal da, “Öyle biri ne geldi, ne gelecek. Onun halk için anlamını bırakın, evlat olarak bir taneydi. Biz ihtiyarları bıraktı gitti” diye konuştu.

KIZI KATILAMADI

Halit Akçatepe, Sunal’a özlemlerinin hiç bitmeyeceğini dile getirerek, “O kadar güzellikler var ki bizim Kemal’le yaşadığımız...” diye konuştu. Müjdat Gezen de Sunal’ın, hem Vefa Lisesi’nden okul arkadaşı, hem meslektaşı, hem dostu, hem komşusu olduğunu, hayatın pek çok alanını paylaştıklarını belirterek, “O’nu özlüyorum. Öyle bir sanatçı bırakın Türkiye’de, dünyada kolay yetişmez” dedi.

Öte yandan, Sunal’ın kızı Ezo Sunal’ın öğrenim gördüğü İngiltere’de devam eden sınavları nedeniyle anma törenine gelemediği bildirildi. Törene, aralarında Perihan Savaş, Sümer Tilmaç, Göksel Kortay, Çolpan İlhan, Kerem Yılmazer ve Ercan Yazgan’ın da bulunduğu sanatçı dostları katıldı. Kaynak : www.intersinema.com

Son Yorumlar (1)

bltszlk avatar bltszlk 20 Nisan 2009 22:49:04

KEMAL SUNAL(ŞABAN).Ne güzel  dostları,yakınları,akrabaları unutmayıpda mezarın başında anmışlar.Senin hayranlarında özellikle ben unutmadım KEMAL abimi,ahlen  televizyonda filmlerin oyayıp ilk izlediğim gibi filmlerine bakiyorum hayran hayran.KEMAL S UNAL(ŞABAN)SİZE  SAYGILARIMIN DİLEĞİYLE HOŞÇAKALIN .

Yandex.Metrica