Savaş Türk Filmini Vurdu posteri Başrollerini Metin Akpınar, Melisa Sözen ve Emre Altuğ gibi oyuncuların paylaştığı Eve Giden Yol filminin çekimleri Suriye’de devam ediyor. Ancak, İsrail’in Lübnan’ı bombalaması, film ekibinin tüm planlarını alt üst etti. Savaş koşullarının anında etkisini göstermesiyle birlikte yaşanan ilk gelişme ise maliyetlerde oldu. Her şeyin fiyatı 3 katına çıkınca prodüksiyonun hedeflediği bütçe de açıldı. Yeniden bütçe düzenlemesi yapan film ekibi, savaşa rağmen Suriye’den ayrılmama kararı aldı.

Ayrıca, oyuncular ve teknik ekip, ailelerinden gelen telefonlar nedeniyle sıkıntılı anlar yaşıyor. Endişelenecek bir durum olmadığını söyleseler de aileleri bir an evvel yanlarına dönmeleri için baskı yapıyor. Sorun olan bir başka konu da iklim değişikliği ve yemek sorunu. Çevre koşullarına alışamayan ekipten her gün 2-3 kişi hastaneye kaldırılıyor. İstirahat verildiği durumlarda çekimler aksıyor.

İstanbul’da çekimlerine başlanan filmin yapımcılığını Özen Film üstlendi. Ekimde vizyona girecek filmin yönetmenliğini Semir Aslanyürek yapıyor. Film, Osmanlı İmparatorluğu’nun 1’inci Dünya Savaşı’na girdiği günlerde yaşanan aşk ve fedakarlık öyküsünü anlatıyor. Kaynak : Kral Magazin

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 15:08:03

6

sinema adına üzücü bir durum

Yandex.Metrica