Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mandela'nın hayatını anlatan film, Güney Afrika'da rekor kırdı

12 Aralık 2013 13:19

Videovision Entertainment'e göre, geçen hafta gösterime giren ve ilk haftasında 427 bin dolar (4.4 milyon rand) hasılat yapan film, Güney Afrika'da en çok kazandıran film unvanına sahip oldu.

Filmin yapımcısı Anant Singh, hafta sonunda ziyaret ettiği bazı sinemalardan, halkın memnuniyetle ayrıldığını gördüğünü belirtti.

Efsanevi lider Mandela'nın ilham verici hayatına, çocukluğundan başkan seçildiği döneme kadar ışık tutan filmin senaryosuna William Nicholson imza atarken, yönetmenliğini Justin Chadwick yaptı.

Oyuncu Idris Elba'nın efsanevi lideri, Naomie Harris'in Mandela'nın eşini oynadığı filmin dünya prömiyeri 5-15 Eylül'de Kanada'nın Toronto kentinde düzenlenen '38. Toronto Film Festivali'nde yapılmıştı.

Akciğer enfeksiyonu nedeniyle 8 Haziran'da hastaneye kaldırılan ve 1 Eylül'de taburcu edilerek evine gönderilen Mandela, 18 Temmuz'da 95 yaşına girmişti.

Güney Afrika'daki ırkçı beyaz rejime karşı yürüttüğü mücadele nedeniyle ömrünün 27 yılını demir parmaklıklar ardında geçiren ve ülkesine 5 yıl devlet başkanı olarak hizmet eden Mandela, devlet başkanlığının ardından doğduğu köy Qunu'da inzivaya çekilmiş, en son Güney Afrika'nın ev sahipliğini yaptığı 2010 Dünya Futbol Şampiyonası sırasında halka açık bir etkinliğe katılmıştı.Yandex.Metrica