Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Taylan Biraderlerden bir psikolojik korku gerilim filmi

1 Ağustos 2006 00:00
Limon Yapım adına Hayri ASLAN’ın yapımcılığını üstlendiği “KÜÇÜK KIYAMET”in yönetmen koltuğunda YAĞMUR-DURUL TAYLAN biraderler oturuyor. “OKUL” filmini çeken Taylan Biraderler’in yeni filminin senaristi ilk filmlerinde de çalıştıkları Doğu YÜCEL. Filmin çekimleri Ağustos ayının ikinci haftası başlayacak.

Çekimleri İstanbul ve Fethiye’de gerçekleştirilecek olan “KÜÇÜK KIYAMET” in hikayesi yakın gelecekte yaşanmaktadır. Film; rutin bir alışkanlıkla sürekli felaket beklentisi içinde olan küçük bir ailenin korkularını ele alıyor ve ilginç bir sinema yorumuyla olası bir kıyamet fotoğrafı tasarlıyor.

Sürekli devam eden “felaket beklentisi”nin, insanların bilinçdışının derinliklerinde yarattığı psikolojik gerilimi beyaz perdeye taşıyan “KÜÇÜK KIYAMET”; adını 1509’da yaşanan İstanbul depreminden alıyor. Büyük yıkımlara ve can kayıplarına sebep olan bu deprem halk arasında “Kıyamet-i Suğra” yani “KÜÇÜK KIYAMET” olarak adlandırılmıştı.

FİLMİN KONUSU: İstanbul’da ardarda yaşanan sarsıntılar, annesini depremde kaybeden Bilge üzerinde psikolojik rahatsızlıklar yaratmakta ve genç kadının ciddi travmalar yaşamasına neden olmaktadır. İki küçük çocuğu, eşi ve yeğenleriyle şehri terk ederek olası İstanbul Depremi’nden kaçıp bu “KÜÇÜK KIYAMET” ten kurtulmaya çalışan aile, gittikleri başka bir güney kasabasında bu kez başlarına gelen esrarengiz olaylar nedeniyle yine korkularıyla yüzleşirler.enigmacuture

18 Mart 2009 15:07

konu ve senaryo dahil müthiş bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica