71. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu posteri

Oscar'ın habercisi sayılan 71'inci Altın Küre Ödülleri, Beverly Hills'de düzenlenen görkemli törenle sahiplerini buldu. CNBC-e ve e2'den canlı olarak yayınlanan ödül töreni klasikleşen 'Kırmızı Halı' seremonisi ile başladı.

Kırmızı Halı'nın ardından başlayan ödül törenine 3 dalda ödül kazanan ‘American Hustle’ filmi damga vurdu. Filmi, komedi-müzikal dalında En İyi Film’ seçilirken Amy Adams ve Jennifer Lawrence’a oyunculuk ödülleri kazandırdı. Lawrence, geçen yıl da 'Silver Linings Playbook'taki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştı.

'Gravity' filmi Alfonso Cuaron’ En İyi Yönetmen ödülünü getirdi. Bu yıl birçok festivalde övgü ve ödül toplayan '12 Years a Slave' En İyi Film ödülüne layik görüldü. Matthew McConaughey 'Dallas Buyers Club’daki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu seçilirken, Cate Blanchett da 'Blue Jasmine' ile En İyi Kadın Oyuncu seçildi.

Komedi Müzikal dalında ise En İyi Erkek Oyuncu ödülü The Wolf of Wall Street filmindeki rolüyle Leonardo DiCaprio'nun oldu.

TELEVİZYONUN KAZANANLARI 
Televizyon kategorisinde ise geceye 'Breaking Bad' ve 'Brooklyn Nine-Nine' damgasını vurdu. e2'de yayınlanan 'Breaking Bad' En İyi Dizi, Erkek Oyuncu ödüllerini kazanırken, 'Brooklyn Nine-Nine' Komedi- Müzikal dalında En İyi Dizi ve Erkek Oyuncu ödüllerine değer görüldü. Gecede 'Behind the Candelabra' adlı televizyona filmiyle ünlü aktör Michael Douglas da ödül kazandı. 

WOODY ALLEN'A ÖZEL ÖDÜL
Gecenin en anlamlı ödüllerinden olan Cecil B. DeMille Ödülü Woody Allen'a verildi. Sunumu yapan Emma Stone, "Woody büyük bir fikir babası, hiçbir zaman vizyonunda fedarkarlık yapmayan bir yapımcı, yılların gözlemlerini gerçekçi verilerle getiren ve tarihin en iyi yönetmenlerinden birisi..." diyerek ödülü yönetmen adına alan Diana Keaton'a takdim etti. 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica