Helena Bonham Carter Harry Potter da... posteri BURBANK, Kaliforniya 9 Ağustos 2006 – “The Wings of the Dove/Güvercinin Kanatları”yla Oscar adayı olan, kısa süren önce de hit yapım “Charlie and the Chocolate Factory/Charlie’nin Çikolata Fabrikası”nda rol alan Helena Bonham Carter, “Harry Potter and the Order of the Phoenix/Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı”nın yıldız oyuncu kadrosuna katıldı. Bonham Carter filmde Sirius Black’in kuzeni, Lord Voldemort’un müridi Ölü Yiyici Bellatrix Lestrange rolünü üstlenecek.

Ayrıca, besteci Nicholas Hooper’ın da filmin müziklerini yapacağı açıklandı. Hooper 15 yıldan beri bir çok sinema ve televizyon projesinde yönetmen David Yates’le birlikte çalıştı. Besteci Hooper, Yates’in yönettiği televizyon filmi “The Young Visiters”ın müzikleriyle BAFTA Ödülü kazandı. İkilinin diğer ortak çalışmaları arasında Richard Curtis’in yazdığı “The Girl in the Café”; yedi dalda BAFTA adaylığının yanı sıra, pek çok ödül kazanan “State of Play”; “The Way We Live Now”; ve “The Tichborne Claimant” bulunuyor.

Bonham Carter, “Harry Potter” filmlerinde Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger rollerinin değişmez isimleri Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson’a katılıyor. Filmin yıldız oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler şöyle: Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Brendan Gleeson, Jason Isaacs, Gary Oldman, Alan Rickman, Maggie Smith, Emma Thompson, Julie Walters, David Thewlis, Fiona Shaw, Richard Griffiths, David Bradley, Robert Hardy ve Mark Williams.

Bellatrix Lestrange rolünü canlandıran Bonham Carter, Harry Potter serisine yeni katılan oyunculardan sadece biri. Dolores Umbridge rolündeki Imelda Staunton; Kingsley Shacklebolt rolündeki George Harris; Nymphadora Tonks’ı canlandıran Natalia Tena; Bayan Figg rolündeki Kathryn Hunter; ve Luna Lovegood’u canlandıran 14 yaşındaki aktris Evanna Lynch de Harry Potter serisinin yenilerinden.

J.K. Rowling’in Harry Potter roman serisinin beşinci uyarlaması olan “Harry Potter ve Zümrdüanka Yoldaşlığı”nı ödüllü İngiliz sinemacı David Yates (“The Girl in the Café”, “Sex Traffic”, “State of Play”) yönetecek. “Harry Potter” film serisinin değişmez yapımcıları David Heyman ve David Barron’ın aynı görevi bir kez daha üstleneceği filmin senaryosunu Michael Goldenberg (“Where the Wild Things Are”, “Peter Pan”, “Contact”) kaleme aldı.

Kamera arkasının yaratıcı ekibi, görüntü yönetmeni Slawomir Idziak, yapım tasarımcısı Stuart Craig, kurgu ustası Mark Day, kostüm tasarımcısı Jany Temime, yaratık efektleri süpervizörü Nick Dudman, özel efektler süpervizörü John Richardson ve görsel efektler süpervizörü Tim Burke’den oluşuyor.

Son Yorumlar (2)

persophone 20 Ağustos 2009 01:06:08

10

Helena Bonham Carter! her oynadığı filmi zirveye taşımış bir aktrist ve zaten zirvede olan bu filmi daha da mükemmelleştirecek bir aktrist.Onun bu filme katılması herkes için büyük şans.Bu haber de çok başarılı ve yararlı olmuş.

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 15:03:03

8

güzel ve başarılı bir yıldız. katılımı iyi olmuş

Yandex.Metrica