Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Çinliler Geliyor!..

21 Ağustos 2006 00:00
Yönetmen Zeki Ökten’in 8 Aralık 2006’da Türkiye sinemalarında gösterilmeye başlanacak olan filmi “Çinliler Geliyor”un çekimlerine 20 Ağustos Pazar günü İzmir’in Seferihisar ilçesinde ve Seferihisar’ın beş kilometre batısındaki körfezde kurulu balıkçı köyü Sığacık’ta (İzmir’e elli kilometre uzaklıktaki Sığacık Seferihisar’ın iskelesi ya da limanı olarak da biliniyor) başlanıyor.Çekimlerin dört haftada tamamlanması planlanıyor.

12-13-14 Temmuz 2006 tarihleri arasında İstanbul’da toplanan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’nun 2006 /4 sayılı kararı ile desteklenen “Çinliler Geliyor” bir Pera Filmcilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yapımı.

“Çinliler Geliyor”un Türkiye sinemalarına dağıtımını ise Özen Film gerçekleştiriyor. “Çinliler Geliyor”, yönetmen Zeki Ökten ile senaryo yazarı Fatih Altınöz’ün üçüncü işbirliği.Ökten ile Altınöz “Güle Güle” ve “Gülüm” adlı sinema filmlerinde de çalışmıştı.Bu filmlerden “Güle Güle” 4 Şubat 2000 tarihinde gösterilmeye başlandığı Türkiye sinemalarında 1 milyon 275 bin 967 kişi tarafından izlenmişti.

“Çinliler Geliyor”, baş rolü olmayan, rollerin senaryo gereği eşit olarak dağıldığı farklı bir sinema filmi...
“Çinliler Geliyor” da rol alan oyuncular :Cüneyt Türel, Bülent Kayabaş, Nilgün Belgün , Yüksel Arıcı, İpek Bilgin, Erol Demiröz, Gürgen Öz, Yavuz Sepetçi ,Serkan Keskin , Yaman Tarcan, Hakan Salınmış ,Salih Kalyon , Şenay Gürler, Sezgi Mengi, Sinan Albayrak ,Efe Çetinel ,Hüseyin Avni Danyal ,Belit Özükan ,Derya Durmaz, İlhan Bilsev , Nevzat Şenol, Deniz Alan.

“Çinliler Geliyor”un görüntü yönetmenliğini Gökhan Atılmış , Sanat Yönetmenliğini ise Hülya Kahyaoğlu Taylan üstleniyor.enigmacuture

18 Mart 2009 15:01

komik ve içinde mesajlar verilen bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica