3. Hürrem Erman Kısa Film Proje Yarışması posteri AMAÇ
Türkiye’deki Üniversitelerin Güzel Sanatlar ve İletişim Fakültelerinin bünyelerinde bulunan Sinema - Televizyon Bölümleri öğrencileri arasında düzenlenen proje yarışması sonucunda kazanan projelerin yapım aşamasına destek sağlamak ve Türk Sinemasının yapımcılarından biri olan Hürrem ERMAN’ın anısını yaşatmaktır.

ÖDÜL
Yarışma sonucunda bir proje, Hürrem ERMAN ailesi tarafından verilen 2500 YTL para ödülünün sahibi olacaktır.

KOORDİNASYON
Yarışmanın organizasyonu ve değerlendirme kurulu koordinasyonu Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sinema - Televizyon Bölümü tarafından yapılmaktadır. D.E.F. / G.S.F / STV adına koordinasyon, Yrd. Doç. Dr. Ragıp TARANÇ, Yrd. Doç. Dilaver BAYINDIR tarafından yürütülmektedir.

KONU
Serbest

KATILIM
Yarışma Türkiye’deki Üniversitelerin Güzel Sanatlar ve İletişim Fakültelerinin bünyelerinde yer alan Sinema - Televizyon bölümlerinin öğrencilerine açıktır. Yarışmaya daha önce filme çekilmemiş özgün öykülü projeler katılabilir. Projeler en az 10 dk. en çok 20 dk. ile sınırlıdır. Proje dosyalarında, öykü, senaryo, çevrim senaryosu, düşünülen mekanların tanımı ve fotoğrafları, karakterlerin tanımı ve oynatılması düşünülen oyuncuların isimleri, eğer düşünülüyorsa özgün müzik ile ilgili tasarımları ve tahmini ön bütçe bulunmak zorundadır. Hürrem ERMAN kısa film proje yarışmasını kazanan öğrenci ile Erman Film arasında bir sözleşme imzalanacaktır.

Adaylar yarışmaya en fazla 3 farklı proje ile katılabilir. Proje dosyaları bilgisayar veya daktilo ile yazılarak 8 kopya teslim edilecektir. Öykülerin üzerine yazarın adı yazılmayacak rumuz kullanılacaktır. Benzer rumuzlar olması durumunda koordinatörler rumuzların benzerliklerini değiştirebilirler.

Yarışmacı öğrenciler ayrıca üzerinde rumuzlarının olduğu bir zarfın içine fotoğraflarını, kendi ad ve soyadlarını, öykülerinin adını, iletişim adreslerini (poste ve e-mail adresleri), telefon ve fax numaraları, kısa özgeçmişlerini yazarak imzalayacaklar ve zarfı kapatarak proje dosyası ile birlikte teslim edeceklerdir.
TESLİM ADRESİ
Dokuz Eylül Üniversitesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Sinema - Televizyon Bölümü
Güdoğdu Sokak No: 4
Narlıdere - İzmir

KOORDİNASYON TELEFONLARI
Yrd. Doç. Dr. Ragıp TARANÇ 0 232 238 90 75 / 272
Yrd. Doç. Dr. Dilaver BAYINDIR 0 232 238 90 75 / 269

DEĞERLENDİRME
Yarışmaya başvuran proje sayısı 20 adedi geçtiği taktirde koordinasyon kurulu 3 kişiden oluşan ön değerlendirme jürisi kurabilir.

BAŞVURU TAKVİMİ
2 Ekim 2006 saat 17.00’a kadar yukarıdaki adrese elden veya kargo ile teslim edilecektir. Postadaki gecikmelerden koordinasyon kurulumuz sorumlu değildir. Ön elemeden geçirilen projeler asil jüri üyelerine gönderilir.

FİLM TESLİMİ: 28 ŞUBAT 2007
ÖDÜL TÖRENİ: 9 MART 2007

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 14:57:03

8

farklı ve güzel bir konsepti olan yarışma

Yandex.Metrica