Emin Boztepe ile "Panzehir" Filmi Röportajı  posteri

"Panzehir" filminin galasında oyuncularından Emin Boztepe ile Panzehir filminde canlandırdığı Kadir karakterinden ve bu rolün kariyerindeki önemi üzerine konuştuk.


Panzehir filminin sizin kariyerinizdeki öneminden bahsedebilir misiniz?

Başrol olması. Anlaşılan milletimiz de çok sevdi. İnşallah gişede de istediğimiz başarıyı yakalarız, devamı da gelir.

Canlandırdığınız Kadir karakterini anlatabilir misiniz?

İçli bir çocuk taşıyor. Mahsun bir kişi ama tetikçi. Aşık olunca bu çocuk, hür olmak istiyor ve doğuya geliyor, manevi baskı, buna ihanet yapıyor ve savaş başlıyor. Aslında çok iyi bir insan, bir anti-hero.

Alper Çağlar’la çalışmak nasıldı? Panzehir filminin yapım sürecinden bahsedebilir misiniz?

Alper Amerika’da eğitim aldığı için, ben de Amerika’da yaşadığım için düşüncesi ve vizyonu bana çok yakın. Görüntü yönetmeni Mehmet Başaran sayesinde gördüğünüz gibi görüntüler Hollywood’dan eksik kalmıyor. Türkiye’deki teknoloji, çekim şartları da, filmin kurgusu da çok güzeldi. Soğuktan dolayı zorlu bir çekimdi ama Alper de çok iyi yönetti.

Türk yapımlarında aksiyon türünün yurt içi ve yurt dışı konumu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu bir başlangıç. Bir dönem genç yönetmenler, yapımcılar çok cesaretli olur, yatırımlarını da yaparlar. Şu anda Türkiye hep drama, komedi, drama, komedi. Yapımcı da korkuyor, yani böyle bir film yapmaya cesaret yok. İnşallah bundan sonra gişeler dolu olursa bu ona vesile olur ve genç aktörlere, genç yönetmenlere pazar açılır.  

Son Yorumlar

Yandex.Metrica