Dünya Sinemasının Yıldızları Antalya da posteri 43’üncü Altın Portakal Festivali’nin yıldızlar geçidinin ön sıralarında Hollywood’un sinema ustaları ve starları yer alıyor. Yıldız yağmurunda Antalya’yı selamlayacak ünlülerin başında, “Şeytanın Avukatı”, “Dolores Claiburn” ve “Ray” filmlerinin yönetmeni Taylor Hackford; “Damdaki Kemancı”, “Jesus Christ Superstar” ve “Ay Çarpması” gibi ünlü filmlerin arkasındaki isim olan Norman Jewison; “Robin Hood”un yaratıcısı John Irvin ve birçok büyük yapımda rol almış, 2006 Emmy “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllü, ünlü aktris Helen Mirren var.

real’in resmi sponsorluğuyla Altın Portakal kapsamında gerçekleştirilen 2. Uluslararası Avrasya Film Festivali seçkisinde yer alan filmlerin yaratıcıları ve oyuncuları Festival’deki yıldızlar geçidinin bir diğer halkasını oluşturuyor. Polonya sinemasının başarılı ismi, “The Boy on a Galloping Horse”un yönetmeni Adam Guzinski, Himalayalar’da geçen büyüleyici aşk öyküsü “The Valley of Flowers”ın başrol oyuncuları Mylene Jampanoi ve Milind Soman, ünlü yönetmen Ken Loach’un Cannes 2006 Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan “The Wind That Shakes the Barley” filminin aktörü Padraic Delaney ve Alman sinemasının ödüllü yıldızı, “Requiem”ın başrol oyuncusu Sandra Hüller bu yıl Altın Portakal’ın konuk edeceği ünlülerden bazıları…

Fatih Akın’ın “Duvara Karşı” filmindeki performansı ile yıldızı parlayan ve son olarak Sebastian Steinbichler’in yönettiği “Kış Yolculuğu”nda rol alan Sibel Kekilli, “Transylvania”nın başrol oyuncusu Birol Ünel ve Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil eden, son filmi “İklimler”le özgün bir yapıta daha imza atan Nuri Bilge Ceylan ve filmin başrolünü yönetmenle paylaşan Ebru Ceylan, 2.Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin ağırlayacağı uluslararası kariyer sahibi sinemacılarımız arasında.

2.Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin “Uzun Metraj Yarışma” bölümünde en iyileri belirleyecek jüri üyeleri de, festivalin yıldızlar geçidi kadar renkli ve parlak. İran sinemasının genç yeteneklerinden, ödüllü yönetmen Samira Makhmalbaf, birçok film ve diziden tanıdığımız Hollywood ‘un büyük aktörü James Cromwell ve Quentin Tarantino’nun esin perilerinden Çek asıllı İtalyan aktris Barbara Bouchet, uluslararası yarışmanın büyük jürisinde görev yapmak üzere Antalya’da olacak..

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 14:54:03

6

ülkemiz için heyecan verici bir olay

Yandex.Metrica