Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

"Ben O Değilim" Ankara Galası (Festivalde İlk Gösterim)

6 Haziran 2014 15:15

Ünlü yönetmen Tayfun Pirselimoğlu’nun “Ben O Değilim” filmi, Ankara Uluslararası Film Festivali bünyesinde bugün (Pazar)Ankara galasını yapıyor. 

Pirselimoğlu’nun bu yıl İstanbul Film Festivali’nde En İyi Senaryo, En İyi Film, En İyi Müzik ödülü, Roma Film Festivali En İyi Senaryo ödüllerini kazanmış filmi “Ben O Değilim” Ankaralı sinemaseverlerle ilk kez buluşacak. 

Kültür Bakanlığı’nın desteği ve Halkbank’ın anasponsorluğunda düzenlenen festivalde yapılacak filmin Ankara galasına, yönetmen Pirselimoğlu, oyuncu Ercan Kesal, ünlü Yunanlı görüntü yönetmeni Andreas Sinanos, filimin Türk yapımcısı İrfan Demirkol ve İnci Demirkol, Yunanlı Nikos Moustakas katılacaklar. 

Bu yılın en çok ses getiren filmi olan “Ben O Değilim”, “biriyken başkası olma, birinin yerine geçme” hikayesi. Film, yönetmenin gözünden farklı bir polisiye olarak kurgulanmış… Nihat, bir hastanenin yemekhanesinde çalışan orta yaşlarda birisidir. Aynı yerde işe yeni başlayan Ayşe’nin aşikâr ilgisi karşısında bocalar ve sonunda onun daveti üzerine evine gider. Orada tuhaf bir sürprizle karşılaşacak ve hayatı tamamen değişecektir.

Yönetmen Pirselimoğlu filmle ilgili olarak, “Biriyken başkası olma, ‘öteki’ haline gelme konusu hep ilgimi çekmiş, yaptığım işlere bir yerlerinden sızmıştır. Film ise tamamen bunun üzerine kurulu bir hikâye” diyor.

Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda saat 19.00 yapılacak gösterimin ardından galaya katılan Pirselimoğlu, Ercan Kesal, Andreas Sinanos, İrfan Demirkol, İnci  Demirkol, Nikos Moustakas izleyicilerin sorularını yanıtlayacak ve film üzerine  sohbet edecekler.



Yandex.Metrica