Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Faye Dunaway: “Star olmak artık eskisi kadar büyülü değil”

18 Eylül 2006 00:00
İsmini duyurduğu 1967 yapımı “Bonnie and Clyde” filminin hayatını değiştirdiğini söyleyen Dunaway, filmin çekimlerinin kendisi için çok özel bir deneyim olduğunu söyledi. Bir soru üzerine Hollywood’ta kadın star olmanın eskisi kadar büyülü olmadığını belirten Dunaway, “Bugün 20 kadar kadın star ismi sayabiliriz. Ama hiçbiri eskisi gibi değil. Örneğin Rita Hayword bir tanrıçaydı. Etrafına ışık saçardı. Şimdiki kadın starları birey olarak kabul ediliyor. Yıldız anlayışı değişti” dedi.

Kendisini artık kamera arkasının daha çok çektiğini kaydeden Dunaway, 2-3 yıl önce bir kısa film denemesini olduğunu ifade etti. Şu anda bir film yazdığını anlatan ünlü oyuncu, yönetmenliğini de kendisinin yapacağını söyledi. Hollywood’un bir endüstri olduğunu belirten Dunaway, “Ancak bunun da bazı dezavantajları var. Para sahipleri sete gelip bazı taleplerde bulunabiliyor. Bir filmde yönetmeninize güvenmelisiniz. Avrupa Sineması bu yönden daha iyi, daha özgür” dedi.

Faye Dunaway, tiyatro kökenli olduğunun hatırlatılması üzerine şunları söyledi: “Tiyatro bir filmde hayatta kalmak için gerekenleri öğretir. Tiyatro sayesinde oyunculuğun mekaniklerini öğrenirsiniz. Tiyatro hayatımda hep kalıcı olacak.”

Dunaway, “Son yıllarda kadın oyuncuların rol bulması zorlaştı. Siz Hollywood’un sürekli çalışmak istediği bir isimsiniz. Başarınızı neye borçlusunuz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Artık kadın oyuncular da rol buluyor. Sharon Stone’a, zirvede olduğu ‘Temel İçgüdü’ filminden sonra, ‘Sana rol gelmesini bekleme. Çık kendi rolünü kendin yarat’ dedim. Her genç oyuncuya bunu söylerim. Kendi fırsatlarını kendileri yaratmalılar. Rollerin ayaklarına gelmesini beklemesinler.”enigmacuture

18 Mart 2009 14:52

holywood efsanesini çok seviyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica