Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Canon ürün sorumlusu Cüneyt Erakman'la Canon hakkında son gelişmeler

18 Temmuz 2014 17:37

Canon Eurasia Pro Ij departmanından bahseder misiniz?

Merhaba ben Cüneyt Erakman Canon Eurasia’nın Pro Ij denilen ürün programına bakıyorum. Bunun içinde profesyonel sinema eos kameralarımız ve pro videolarımız bulunmakta. Yeni kurulan bir ekip olmamıza rağmen bu fuarı değerlendirmek istedik ve yeni çıkardığımız özel spesifik ürünleri burada tanıtmak istedik. G100’ün oto fokuslu modeli gibi. Gelecek sene için persfektimizi daha geniş tutuyoruz. Sektör dergilerini, üniversitelerde yaptığımız eventlerin sayısını arttırmak istiyoruz çünkü daha çok insanın Canon’un nasıl olduğunu nasıl kullanılabildiğinin çok basit bir teknolojiyle ne kadar üstün görüntü elde edebildiğini göstermek istiyoruz.

Canon’un üzerinde durduğu en çok odaklandığı ürün nedir?

Şu an iki grup üzerin odaklanıyor. Birincisi cine eoslar, biliyorsunuz 5d mark ii diye bir modelimiz vardı. O çıkar çıkmaz çok uygun fiyatla full HD ve full frame ebada sahip video çekebilen bir kameraya sahip oldu insanlar. Ucuz olması lenslerin de ucuz olması sayesinde bağımsız film ve belgesel filmi çekiminde patlama oldu. Fakat zaman içinde Canon bunu geliştirerek video profesyonellerinin de istediği artı özellikleri kattı: Uzun süre çekim, sensor için fan, ses kaydı için daha avantajlı xl girişler gibi ve bunları kendi içinde harmanlayarak Cinema eos serisini üretti. İkinci olarak ise el tipi ENG dediğimiz çok hızlı, haber amaçlı kullanabileceğimiz, anında zoom yapıp anında geniş açı, yani bir toplumsal olay olduğunu düşünün bir polisinde bir muhabirinde kullanabileceği dokumentasyon olarak da kullanabileceğimiz kameralara odaklanıyor. Bunlardan da XA25 XF205 yeni modellerimiz.

Sinematürk’ü ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

Sinematürk’ü daha önce kullandım fakat internetle aram çok fazla olmadığı için iş yoğunluğundan çok sık giremiyorum. Fakat geleceğin pazarlama sistemi internet üzerinden olduğu için bu grupta bu ürünleri multimedya. Artık biliyorsunuz ne fotoğraf ne video ikisi birleşerek videographer diye bir sistem oluşuyor bunun içinde multimedya var, internet var, video var. Tabi ki sizin gibi sektörel firmalarda sitelerde bize bu avantajı sağlıyor. Mutlaka önümüzdeki dönemde daha sağlıklı perspektif yaptığımızda sizinle de yol alacağımıza inanıyorum.

Canon’u kimler kullandı?

Mesela Behzat Ç. Çekiminde Canon 5D mark3ler le destek olundu. Daha sonra Labirent filminde Burak Kanbir ile bir çalışmamız oldu. Kaybedenler Kulübü’nde yine bir çalışmamız oldu. Yani özel spesiyel işlerde biz elimizden gelen desteği çalışkan ve iyi yönetmenlerimize vermeye çalışıyoruz. Yandex.Metrica