“Kardan Adamlar” Altın Portakal’da posteri İki şehirli insanın doğayla yalnız kaldıklarında kendileriyle ve birbirleriyle hesaplaşmalarını konu alan filmin yönetmeni Aytan Gönülşen, ilk uzun metrajlı film için cesaret isteyen bir konuyu seçmesinin sebebini, “Anlatmak istediğimiz hikaye buydu. Aslında ilk filmde böyle deneysel bir çalışma için şansınız var. İkinci, üçüncü filmlere gelindiğinde bu artık sizin tarzınız oluyor. Yerleşiyor. Böyle deneysel bir anlatım biçimini de aslında özellikle seçmedik. Hikayenin kendisi böyle bir anlatımı gerektiriyordu. İki karakterli bir filmde izleyicileri sıkmamak için karakterleri çoğaltmanız gerekiyor”

Filmdeki iki karakterden birini canlandıran Hazım Körmükçü, filmin zor koşullar altında çekildiğini belirterek, “Bu film 9 gün içinde çekildi. 1600 metre rakımda, -25 derecede ve 2,5 metre karın üstünde çektik. Fakat bu zorluklar işin tuzu biberi oldu. Çünkü çok güzel bir ekip işiydi. Zor rollerin ve zor durumların üstesinden gelmeyi seviyorum” açıklamasında bulundu.

Ogün Kaptanoğlu ise boş zamanlarında kendini hep şehir dışına attığını ve kış sporlarıyla ilgilendiğini belirterek, “Bu konuda dolayısıyla kendime güveniyordum ve iyi bir performans çıkardığımı düşünüyorum. Bu ekiple kendimi oyuncudan ziyade bir aile bireyi gibi hissettim” ifadelerini kullandı.

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 14:49:03

8

etkileyici güzel bir film

Yandex.Metrica