9.Kaunos  Altın Aslan Türk Filmleri Festivali başlıyor posteri

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TRT, Köyceğiz Belediyesi ve Kültürler Arası İşbirliği ve Diyalog Derneği tarafından 30 Ağustos - 02 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "9. Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali " başlıyor.

Gelecek nesillere kalıcı ve anlamlı bir şeyler bırakmanın en iyi yolunun sanat olduğunu düşünen dernek üyeleri bunu sağlamanın ve geniş kitlelere ulaşabilmenin sinema ve festivaller aracılığı ile gerçekleşeceğine inanıyor. 

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Köyceğiz, gerek coğrafi konumu gerekse barındırdığı tarih, çevre ve turizm zenginlikleriyle yurtiçi ve yurtdışında bir cazibe merkezi olarak değerlendirilmekte ve her yıl yerli yabancı çok sayıda ziyaretçisini ağırlamaktadır. Bu nedenle, Köyceğiz'de düzenlenen kültür sanat etkinlikleri Türkiye'nin tanıtımında etkin bir rol oynamakta, kültür ve sanat dünyasına hareketlilik ve üretkenlik kazandırmakta... 

Bu etkinlik vesilesiyle, sektör içerisinde bir devinim yaratılması ve yurtiçinden sinema sanatına gönül vermiş sanatçılar ile sinemaseverleri bir araya getirerek nitelikli filmleri izleme imkânının sunulması amaçlanmaktadır.

Festival, Türk Sinemasına katkı sağlamasının yanı sıra Köyceğiz'in yalnızca turizm merkezi değil bir kültür kenti olarak anılmasına katkıda bulunacaktır.

Sinema, herkesin aynı kaderi paylaştığı dünya gemisindeki yolculuğu farklı bir dille, sinema diliyle bizlere anlatıyor. Ve bu dil ortak bir tutku haline gelip ortak bir mekânda  sinemaseverleri buluşturuyor. 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica