Mint Sinema’dan 4 iddalı Türk Filmi! posteri

Son sinema filmi "Mandıra Filozofu" ile büyük bir başarı elde eden Birol Güven'in kurduğu ve yönettiği, Mint Yapım, uzun süredir planladığı Mint SİNEMA'yı hayata geçiriyor.

Mint SİNEMA Aralık 2014-Nisan 2015 tarihleri arasında,  geniş kitlelere ulaşacak, her yaştaki seyircinin kendilerinden bir şeyler bulacağı, eğlenceli, keyifli, 4 filmle geliyor!

SEBAHAT & MELAHAT

"Giremeyecekleri Kılık Açamayacakları Kapı Yoktur!"

Karadeniz'in yerel starları Seymen Aydın ve Adem Yılmaz sinemaseverlerin kalplerini fethetmeye hazır.

Sebahat ve Melahat tiplemeleriyle yerel kanallarda bölge halkını gülmekten kırıp geçiren genç yetenekler şimdi Türkiye'nin her bölgesinde sinemaseverlerle buluşmak için gün sayıyor.

        "Yılın En Eğlenceli Filmi" olma iddiasında olan "SEBAHAT VE MELAHAT", iki kadının, çapkınlık yaptıklarını öğrendikleri kocalarını bulmak için, Karadeniz'in yaylalarından İstanbul'a uzanan eğlenceli yolculuğunu beyaz perdeye taşıyor. Hayatlarında ilk defa büyük bir şehre gelen Sebahat ve Melahat İstanbul'un macera dolu hayatına hazırdır... Peki ya İstanbul, bu iki çılgın kadına hazır mı?

MERDİVEN ADAM

"Bir Halk Kahramanı!"

                  Ailesi dahil, herkes tarafından yetersiz ve silik bir karakter olarak tanınan Fazlı'nın rutin hayatı satın aldığı hurda bir kamyonetle değişir. Sadece havalimanlarında görmeye alıştığımız, uçaklara biniş ve inişlerde kullanılan, Merdiven Araba mahalleye gelince ilk başta alay konusu olsa da, kahramanımızın hayatını sanki sihirli bir değnek değmiş gibi  değiştirir. Gelişen olaylar bir gecede ezik bir adamdan, bir halk kahramanı yaratır.

YENGEN ve ŞENGEN

"Aşk Çeşmesi Var ama Taharet Musluğu Yok!"

         Birol GÜVEN'in Eylül ayında piyasaya çıkacak Tatil Diyalogları kitabından uyarlanan eğlenceli bir film.. Kahramanlarımız  İpek - Ahmet çifti kısıtlı bütçeleriyle  kişi başı 299 euroya bir Roma turu satın alır. Alışveriş tutkunu olan yakın arkadaşları Nalan ve Tuncer'in de onlara katılmasıyla, bu tur unutulmaz bir maceraya dönüşür. Yengen ve Şengen insanımızın yurt dışı seyahatlerde yaşadığı komik olayları, kültürel farklılıkları konu alan eğlenceli ve sürükleyici bir film olarak beyaz perdeye çıkmaya hazırlanıyor.

 MANDIRA FİLOZOFU-2 " İstanbul "

"Ben Böyle Hayata Karşıyım"

                  Mandıra Filozofu bu kez de İstanbulluların kafasını karıştırmaya geliyor. Bodrum'un Çökertme köyünde, bir lokma bir hırka yaşayan Mustafali, İstanbul üzerinden modern dünya ile hesaplaşıyor.

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 15 Eylül 2014 00:21:30

6

Birol güvenin yeni filimleri içinde yine mandıra filozofu 2 gişede başarılı olacak gibi mandıra filozofunun istanbul macerası düşününce bile eğlenceli geliyor insana afişide güzel olmuş umarım hayal kırıklığına uğramayız vizyona girince diğer filim leri konu itibarıyla basit gibi geldi bana umarım vizyona girdiklerinde şaşırtırlar beni.

Yandex.Metrica