13. Filmekimi'nin Tüm Programı Açıklandı posteri

Bu sene sinemseverlere 13. kez kapılarını açan ve sonbaharın müjdecisi film etkinliği, Filmekimi'nin programı ve etkinlik detayları dün akşam gerçekleştirilen basın toplantısıyla açıklandı. 

İKSV tarafından Vodafone FreeZone sponsorluğunda gerçekleştirilecek 13. Filmekimi'nin basına tanıtım toplantısında Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal kısa bir konuşma yaparak Vodafone markası olarak gençlerin sosyal hayatlarında en sevdikleri ve en çok vakit ayırdıkları aktivite olan sinemaya da desteklerinin sürdüğünü dile getirdi. Uysal ayrıca, Vodafone Freezone'luların Filmekimi'nde bir bilet aldıklarında, bir bilet hediye kazandıkları kampanyanın bu yıl da sürdüğünü ekledi. 

Yıl boyunca dünyada devam eden festivallerde yer alan filmlerden oluşan Filmekimi programı bu sene Jean-Luc Godard, Gregg Araki, Roy Andersson,David Cronenberg, Jean-Pierre ve Luc Dardenne kardeşler, Abel Ferrara, Clint Eastwood, Zhang Yimou, Ken Loach, Mike Leigh, Kim Ki-duk gibi usta yönetmenlerden kaçırılmayacak toplam 43 film ile karşımıza çıkacak.

İlk Kez Kadıköy'de

Filmlerin İstanbul ayağı 11-17 Ekim tarihleri arasında Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı Citylife City's ve Rexx sinemalarında sinemaseverleri bekliyor olacak. Bu sene bir ilk olarak Kadıköylüler de Rexx sinema salonlarında Filmekimi'ni takip edebilecek.

Filmekimi Anadolu'da

Öte yandan, Filmekimi bu sene de Anadolu'ya uzanacak ve İstanbul'un yanı sıra Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır, Urfa ve Trabzon olmak üzere 6 kentte daha seçkin programını sunacak.

Filmekimi, Ankara Büyülü Fener Kızılay Sineması'nda 10-12 Ekim, İzmir Karaca Sineması'nda 15-19 Ekim, Bursa Cinetech Korupark Sinemaları'nda 17-19 Ekim, Diyarbakır N-City AVM Avşar Sinemaları'nda 24-26 Ekim, Şanlıurfa Emek Sineması'nda 24-26 Ekim ve Trabzon Lara Sinemaları'nda 31 Ekim- 2 Kasım'da yapılacak. Filmekimi, Gaziantep'te 2-9 Kasım tarihleri arasında yapılacak Zeugma Film Festivali'nin de yabancı film programını üstlenecek. Filmekimi, Zeugma Film Festivali ve Kırkayak Kültür Merkezi işbirliğiyle yapılacak gösterimler, 13. Filmekimi paralelinde düzenlenecek.

İstanbul gösterimleri için biletler 27 Eylül'den itibaren Biletix'te, Atlas ve Rexx gişelerinde satışta olacak.  

13. Filmekimi'nde gösterilecek filmlerin sıralı tam listesi ise aşağıda!  

Aşkın Halleri

Arayış

Ayrı Dünyalar

Beyaz Tanrı

Bire Bir

Björk: Biophilia Live

Buz, Kar ve İntikam

Çile

Çılgın Aşk

Çocukluk

Dile Veda

Dingin Sular

Dönüş

Geronimo

Havana'ya Dönüş

İki Gün Bir Gece

İlk Güreşte Aşk

İnsan Sermayesi

İnsanları Seyreden Güvercin

Issız Toprak

Jersey Boys

Karda Bir Beyaz Kuş

Kirli Para

Kök

Leviathan

Mezara Kadar

Mısır Adası

Miss Julie

Mommy

Mr.Turner

Mucizeler

New York'a Hoşgeldiniz

Özgürlük Dansı

Palo Alto

Pasolini

Saraybosna'nın Köprüleri

Seni Seviyorum Rio

Soğuk Cennet

Timbuktu

Turist

Yıldız Haritası

Whiplash

Yuvaya Dönüş

Seanslar, bilet satışı vb. detaylar için Filmekimi'nin resmi hesabınıfilmekimi.iksv.org/tr/ adresinden takip edebilirsiniz.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica