Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

CAVA Enstitü'ye başvurular 10 Ekim'e kadar devam ediyor

29 Eylül 2014 09:00

  2012 yılında Ankara'da eğitim faaliyetlerine başlayan ve bugüne kadar 350 mezununu sinemanın ustalarıyla buluşturan CAVA (Cinema and Audio Visual Arts) Enstitü temel ve ileri düzey atölyeleriyle yenidönemine 11 Ekim tarihinde başlıyor.

  Yeni döneminde 6 farklı atölye programı ile sinemanın büyüsünü yaymaya devam eden CAVA Enstitü, usta isimleri Ankaralı sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor. CAVA Enstitü sinema ve senaryo atölyelerinde Kaybedenler Klübü, Devrim Arabaları, Labirent filmlerinin senarist ve yönetmeni Tolga Örnek; İşler Güçler, Kardeş Payı gibi dizilerin senarist ve yönetmeni Selçuk Aydemir; Köksüz filminin senarist ve yönetmeni Deniz Akçay ;Behzat Ç., Cinayet gibi dizilerin senaristi Ercan Mehmet Erdem gibi ünlü sinemacılar film yapımına dair derslerle Ankaralı sinemaseverlere sektörün kapısını aralayacak. 

  Yapım-eki'nin proje tasarımıyla Ankara'da akademi dışı alternatif bir sinema enstitüsü olarak kurulan CAVA Enstitü sinemanın merkezini Ankara'ya taşımaya devam ediyor.Kontenjanı sınırlı olan 5. dönem sinema atölyeleri 11 Ekim-14 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Programa son başvuru tarihi 10 Ekim 2014.

 Yandex.Metrica