Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Filmi Çekerken En Büyük Sıkıntımız Paraydı

17 Ekim 2014 03:00

51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Uluslararası Yarışma filmlerinden "Michael Jackson Anısına"nın dün akşam MİGROS AVM'deki gösteriminin ardından filmin oyuncularından Natasha Tapuskovic, seyircilerin karşısındaydı. Tapuskovic, para bulmak için akla gelmedik yollara başvuran bir adamın hikayesini anlatırlarken kendilerinin en büyük sıkıntısının da para olduğunu söyledi.

Küçük Sırbistan kasabasının meydanlarında bulunan Komünist dönem heykelinin kaldırılması, Marko'yu harekete geçirir. Kasabanın günden güne öldüğü, tekrar turist kazanması gerektiği konusunda direten Marko'nun çözüm önerisi ise eski heykelin yerine bir Michael Jackson heykeli dikmektir. Böylece boşanmak isteyen karısının kalbini de yeniden kazanacaktır. Marko'nun, kendini engellemeye çalışan belediyeye karşı yürüttüğü evlere şenlik mücadeleyi anlatan Darko Lungulov'un ikinci uzun metrajı, ilk kez Karlovy Vary Film Festivali'nde izleyici ile buluşmuştu.

"Darko Lungulow inanılmaz bir yönetmen. Burada olmayı çok istedi ama gelemedi ne yazık ki" diyen Tapuskovic, sözlerini "Burada sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. Bizi de festivale dahil ettiğiniz için çok teşekkürler" diye sürdürdü

Güzel oyuncu, çekimlerle ilgili olaraksa şunları anlattı:

"Senaryo üzerinde karakterlerle birlikte 1 ay boyunca yönetmenle çalıştık. Bu büyük bir lüks. Çekime her şeye hazır halde geldik o yüzden her şey çok organik, doğal gelişti.

Başrol oyuncumuz Boris ile iki kez tiyatroda çalışmıştım. Birbirimizi iyi tanıyorduk. Çekim süresi 6 hafta kadardı. Ve en büyük problemimiz, paraydı.  O yüzden filmin sonunda ekranda bir sürü teşekkür listesi gördünüz"Yandex.Metrica