7. Erciyes Film Festivali posteri

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İletişim Fakültesince düzenlenen "7. Erciyes Film Festivali" sona erdi.

3 gün süren festivalin Nurcan Çetinsaya Konferans Salonu'ndaki ödül töreninde, festival çerçevesinde gerçekleştirilen belgesel ve kurmaca dalında dereceye giren filmlerin yönetmenlerine ödülleri verildi.

Törende konuşan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çakır, ünlü yönetmen Osman Sınav'a kendilerini kırmayarak Kayseri'ye geldiği ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştığı için teşekkür etti.

Festivalin 7 yıldır başarıyla gerçekleştirildiğini anlatan Çakır, "Zora talip olarak başarıyı yakalamak kolay değil. 146 filmi kıymetli jürimiz değerlendirerek 8 filme düşürdü. Yönetmenlerimiz işlerini, güçlerini bıraktılar. 3 gündür öğrencilerimizle birlikteler. Fedakarlıklarından dolayı minnettarım" diye konuştu.

Festivale ve İletişim Fakültesine maddi anlamda destek veren hayırsever  adamı Süleyman Çetinsaya ise gençlerin başarılarına katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Yönetmen İsmail Güneş de İletişim Fakültesi öğrencilerinin heyecanından etkilendiklerini belirterek, " Sinema burada çoktan başlamış. Heyecanınız, gayretiniz etkileyici" dedi.

- "Filmler iddialı"

Festivalin son gününe katılan Yönetmen Osman Sınav, öğrencilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Öğrencileri gayretlerinden dolayı kutlayan Sınav, "Filmlerin hepsi birbirinden iddialıydı. Genç arkadaşlarımızı emeklerinden dolayı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Türkiye 'nin farklı üniversitelerinden yarışmaya film gönderen genç sinemacılara ödülleri verildi.

Yarışmada, kurmaca dalında sosyal medya ödülü Murat Haksever'in yönettiği "Adalet" filmine verildi.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden Emircan Göksu ile Deniz Reka'nın filmi "Geç gelen" kurmaca dalının birincisi olurken, Serhat Kara'nın "Dondurma" filmi ikinciliğe, Mehmet Gülkanat'ın filmi "Ukde" de ikinciliğe layık görüldü.

Belgesel dalında ise sosyal medya ödülü Mehmet Ali Sevimli'nin "Yalnızlık çağı" adlı filmine verildi.

Emre Karapınar'ın filmi "Hafsa" kurmaca dalının birincisi, Turgay Kural'ın yönettiği "Cibik" ikinci, Ahmet Onmaz'ın eseri "Hasret Çiçekleri" ise üçüncü oldu.

Törenin ardından filmde dereceye girenlere para ödülleri ve plaketleri takdim edildi.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica