Mersin Altın Limon Film Festivalinde jüri vatandaşlar posteri

Mersin'in Erdemli ilçesinde bir grup sinema sever tarafından bu yıl ilk kez "organik film festivali" sloganıyla "Mersin Altın Limon Film Festivali" düzenlendi. Festivalin jüri üyeliğini vatandaşlar yaptı.

Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, festivalde yaptığı konuşmada, limonun sadece ağacın dallarında, sandıklarda ve manavda değil, artık kültür ve sanatın da kalbinde yaşayacağını söyledi.

Adana'nın "Altın Koza", Antalya'nın "Altın Portakal" film festivali gibi Mersin'in de "Altın Limon Film Festivali" olacağını belirten Kabahasanoğlu, "Rengi altın sarı olan limonun festivale ilham kaynağı olması çok önemli. Amatör film ruhuyla bu çalışmayı başlatan, teklif eden ve hayata geçiren bütün dostları ve evlerinden çıkıp, festivale destek veren herkese teşekkür ederim" dedi.

Festival Düzenleme Komitesi Başkanı Sinan Uğuz da bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri film festivalinin, gelecek yıllarda daha geniş katılımlı yapılacağını kaydetti.

Halkın jüri üyeliğini yaptığı festivalde, "Netekim Karakolu" en organik film seçilirken, en organik film fragmanı ödülüne '"Mucize" filmi, en organik yönetmen ödülüne Ersoy Güler (Sağ Salim), en organik erkek oyuncu ödülüne Cengiz Bozkurt (İyi Biri), en organik kadın oyuncu ödülüne Tülin Özen (Pek Yakında), en organik yardımcı erkek oyuncu ödülüne Ali Çelik (Netekim Karakolu), en organik yardımcı erkek oyuncu ödülüne Yakup Yavru, (Sağ Salim), en organik yardımcı kadın oyuncu ödülüne Gökçen Cerit (Netekim Karakolu) layık görüldü.

Komite özel ödülüne ise Netekim Karakolu'nda yüzbaşı rolünü oynayan Cengiz Sandalcı layık görüldü. Festivalin sonunda ödüller verildi.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica