"Dondurmam Gaymak" İtalyanlarla aynı damak tadında posteri \"Dondurmam Gaymak\" filmini izlerken Türk seyircilerinin verdiği tepkiyi gösteren ve filmi çok beğendiklerini söyleyen İtalyan seyirciler, gösterim sonrasında yönetmen Yüksel Aksu\'nun katılımıyla düzenlenen söyleşiye de büyük ilgi gösterdiler.

Filmin müziklerine tempo tutarak eşlik eden ve filmin birçok sahnesinde kahkahalara boğulan İtalyan seyirciler, \"Dondurmam Gaymak\" filmini kendilerinden bir film gibi izlediklerini belirttiler. Foggia Belediye Kültür Sorumlusu, \"Dondurmam Gaymak\" filminin gelenek ile modern yaşamı çok iyi harmanladığını vurgulayarak gelecek yıl Türkiye\'ye gelmek istediğini ve Yüksel Aksu ile birlikte bir film projesine imza atmayı dilediğini söyledi. Filmin gösterildiği sinema salonu işletmecisi ise İtalya\'da bağımsız filmlerin gösterimi sağlayan dağıtımcı ile film ekibini buluşturmayı ve \"Dondurmam Gaymak\"ın tüm İtalya\'da gösterime girmesini arzuladığı belirtti.

ABD\'de \"En İyi Yabancı Film\" Oscar\'ı peşinde koşan ve bu yıl 4\'üncüsü düzenlenen Queens Film Festivali\'nin açılış filmi olarak seçilen bol ödüllü \"Dondurmam Gaymak\", adım attığı her ülkede benzer olumlu tepkileri almayı sürdürüyor.

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 14:30:03

6

ilgi boşuna değil film süper

Yandex.Metrica