Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Queens Film Festivalinde “Dondurmam Gaymak”a çifte ödül

21 Kasım 2006 00:00
Oscar ödülü için önemli bir basamak olarak görülen ve ABD sinema çevrelerinin yoğun ilgi gösterdiği Queens Film Festivali’nde “En İyi Komedi Filmi” ve “En İyi Yönetmen” ödüllerini kazanan “Dondurmam Gaymak”, ilk büyük uluslararası başarısına imza attı.

Amerikalı sinema çevrelerinin “Dondurmam Gaymak”ın gösterimi sırasında Türklerle aynı sahnelere gülmeleri dikkat çekiciydi. Gerek Türk gerekse ABD basını “Dondurmam Gaymak”ın gösterimine yoğun ilgi gösterdi. Özellikle Voice of America radyosu ve New York Magazine, yayınlarında “Dondurmam Gaymak”a geniş yer verdi. Filmi “insanın içini ısıtan”, ”naif ve sempatik” olarak yorumlayan izleyiciler ise “Dondurmam Gaymak” filminin taşıdığı evrensel mesaja katıldıklarını belirtti. Filmin başrol oyuncusu Turan Özdemir hakkında ise “neden Türkiye’nin Gerard Depardieu’sü Özdemir olmasın” yorumları yapıldı.

Dağıtım şirketleri “Dondurmam Gaymak” filminin ABD’de dağıtımı için Hermes Film’in yapımcıları ile görüşmeler yapıyor, teklifler değerlendiriliyor. Öte yandan “Dondurmam Gaymak” filmi Manhattan’ın elit sinema çevreleri için özel bir gösterim daveti de aldı. Ünlü The Soho House’da yapılacak özel gösterime bazı dağıtımcılar ve ABD’li gazeteciler de katılacak.enigmacuture

18 Mart 2009 14:28

“Dondurmam Gaymak” gerçekten kaliteli ve uzun soluklu bir işti.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica