!f 2007 den Kısacılara Yeni Bir Çağrı  posteri Sponsorluğunu Ericsson’un üstlendiği bu bölümde, genç Türk yönetmenlerin kısalarından oluşacak özel seçkinin yanısıra dünyanın farklı yerlerinde en ilgi gören, ödüllü kısalar da gösterime sunulacak.

Festival, Radikal gazetesi tarafından yürütülen ve Türk yönetmenleri tanıtmaya yönelik !f Kısalar “İzleyici Ödülü’nü sürdürmeye devam edecek. Festival izleyicileri tarafından en çok beğenilen ‘Kısa’nın yönetmenine ve kazanan filme oy veren bir izleyiciye bir yıl boyunca AFM sinemalarında ücretsiz film izleme hakkı verilecek. Ericsson’un İzleyici Ödülü’nü kazanan filmin yönetmenine armağanı ise, 16-20 Nisan 2007 tarihleri arasında Cannes’da gerçekleşecek olan “MIPTV featuring Milla” buluşmasına katılım olanağı olacak. Dünyanın en önemli görsel-işitsel ve dijital içerik pazarı olarak kabul edilen Milla buluşması, toplam 100 ülkeden yaratıcıların ve endüstrinin önde gelen şirket ve bireylerinin katılarak tüm dijital platformlarda içerik, üretim ve dağıtıma dair yenilikleri tartıştıkları bir platform.

!f İstanbul yönetmenlerinden Serra Ciliv, “Bu kararı verirken amacımız animasyon, belgesel, kurmaca, tasarım videoları, performans videoları, müzik videoları gibi birbirinden çok farklı olan üretimleri birbiri ile yarıştırmaktansa, farklı tematik başlıklar altında gösterime sunabilmek oldu” diyor.

Türkiye’de gerçekleştirilen kısa film yarışmalarının sayılarının giderek arttığını da göz önünde bulunduran festival ekibi, Türk yönetmenlerden gelen kısaları, !f İstanbul’ un diğer uzun metraj film gösterimlerinde olduğu gibi çeşitli başlıklar altında derleyecek ve izleyicilere sunacak.

Ericsson’un, kısa filmin geleceğe taşınması ve her mecrada izleyiciyle buluşması amacıyla desteklediği bölümde yalnızca Türk yönetmenlerin kısaları değil, son iki yılda dünyanın farklı yerlerinde, farklı tarzlarda üretilmiş en iyi kısalar; esin kaynaklarını, yaratıcı temalarını ve uygulamalarını yansıtacak şekilde farklı başlıklar altında !f istanbul izleyicileri ile buluşacak.

Başvurular için:

Konu, süre, teknik ve benzeri hiçbir sınırlama olmadan 2006 yılında gerçekleştirdiğiniz üretimleriniz için tüm başvurularınızı www.ifistanbul.com adresindeki “Kısalar” başlıklı online başvuru formunu doldurduktan sonra, buradan alacağınız başvuru numarası ile birlikte, adınızı, soyadınızı, filminizin adını, e-posta adresi ve telefon numaranızı da ekleyerek DVD veya VCD formatında AFM Beyoğlu Fitaş Sineması İstiklal Caddesi No. 24-26 Beyoğlu adresinde Hakan Paşalı adına göndermeniz yeterli. Son başvuru tarihi 29 Aralık Cuma saat 18.00’dır.

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 14:27:03

6

yeni bir şeyler denemek her zaman iyidir. tebrikler

Yandex.Metrica