"Altın Terazi"ler sahiplerini buldu posteri

İstanbul  Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen ve bu yılki ana teması "Göç" olan 4. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında verilen "Altın Terazi Ödülleri" sahiplerini buldu.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen ödül törenine ilgi büyüktü. Çok sayıda akademisyen, öğrenci, hukukçu ve yabancı konukların katıldığı tören, sinevizyon gösterisiyle başladı. Adından ı festival kapsamında merakla beklenen  "Altın Terazi Ödülleri"ni kazananlar açıklandı.

"Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Film Ödülü"nü "Yıldızlar Altında" (Under The Starry Sky) filmi kazandı. Ödülü filmin başrol oyuncusu Ralph Amoussou, oyuncu  Serra Yılmaz'dan 'dan aldı.Jüri'nin bu filmi seçme gerekçesi şu ifadelerle  açıklandı: "Yüzyılın en önemli 'göç' konusunu insani unsurları öne çıkartıp, diller üstü bir şekilde anlattığı ve izleyiciye başarıyla aktarması nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır" 

"Altın Terazi Kısa Metraj  Film Yarışması En İyi Film Ödülü"ne de "Küçük Kara Balıklar" layık görüldü.  Kazananlara ödülleri festivale destek olan işadamı Başaran Ulusoy ve Festival Akademik ve Film Programı Koordinatörü Bengi Semerci Enstitüsü Başkanı Psikiyatrist  Prof. Dr. Bengi Semerci verdi.

"Bir filmden, 20 tebliğden çok şey öğrenebiliriz"

Festival Başkanı  İÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Sözüer  gecede yaptığı konuşmada öğrencilere teşekkür ederek, "Bir filmden, akademik oturumlardan, festival süresince yayınlanan tebliğlerden  daha çok öğreneceğimiz şeyler var. Bu nedenle ceza hukukunu hukuku meseleleri insanan dokunan  sinema sanatıyla bir araya getirdik. Bilimsel araştırmalar kadar sanata, sinema sanatına önem vermenizi istirham ediyorum. Festivalin kazananlarının tebrik ediyorum, kaybeden yok" dedi.  

Törenin ardından  Prof. Dr. Sözüer, katılan öğrencilerle ve konuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica