Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ediz Hun: 'Türk Sineması yavaş ama sağlam adımlarla ilerliyor

17 Kasım 2014 03:00

Türk Sineması'nın 100. yıldönümü nedeniyle yapılan etkinliklere katılmak üzere İzmir'in Aliağa ilçesine gelen Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncusu Ediz Hun, Türk Sineması'nın geldiği noktayı değerlendirdi. 

Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Sineması'nın 100. yıldönümü kutlamalarına katılmak üzere Aliağa ilçesine gelen Yeşilçam'ın jönlerinden Ediz Hun, Türk Sinemasını değerlendirdi. Türk sinemasının artık asırlık bir çınar olduğunu ifade eden Ediz Hun, geçmişte sinema filmlerinin çok zor şartlar altında çekildiğini, bugün gelinen noktada ise, Türk Sineması'nın büyük aşama kaydettiğini söyledi.
Türkiye'de, sinema filmlerinin artık seslendirme yapılmadan, tamamen oyuncuların kendi sesleriyle doğaçlama yapılarak çekildiğine dikkat çeken Ediz Hun, "Türkiye'de sinema filmlerinin artık seslendirme yapılmadan tamamen oyuncuların kendi sesleriyle doğaçlama yapılarak çekiliyor. Sinemamız teknolojinin nimetlerinden faydalanıyor. Türk sineması yavaş ama sağlam adımlarla ilerliyor. Zaman zaman hoşlanılmayan filmlerde yapılıyor; fakat, bazen dünyanın en iyi filmlerinin yapıldığı Holywood'da bile kötü filmler yapılabiliyor" diye konuştu.

EDİZ HUN'DAN GENÇ OYUNCULARA ÖVGÜ
Türk sinemasının yeni nesil genç oyuncularını çok yetenekli bulduğunu anlatan unutulmaz oyuncu Ediz Hun, sözlerini şöyle sürdürdü: "Boynuz kulağı geçermiş. Genç meslektaşlarımın bizleri fersah fersah aştıklarını kabul edebilirim. Zira, yapılan iş ekranda görüldüğü kadar kolay değil. Seyircinin bir dakika da seyrettiğini, oyuncular yeri geliyor saatlerce zaman harcayarak çekebiliyor. Sanat ve bilim bir kuşun iki kanadı gibidir. Kanatları ile uçmayı başarabilen toplumlar yükselir. Bu anlamda, sanata ve bilime daha çok ağırlık vermemiz gerekir." Yandex.Metrica