Menderes Türel'in Antalya için hayali; sinema kenti olması posteri

Türkiye'nin turizm başkenti Antalya'da gazeteciler ile biraraya gelen Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'nı nbir sinema kenti olabilmesi için bir ABD'li film şirketiyle görüştüklerini açıkladı.

Türel ayrıca Fazıl Say ile girdiği polemiğe de değinerek Say'a çok sert bir yanıt verdi.

7 Kasım'da başlayan 15. Uluslararası Antalya piyano festivaliyle 24 Kasım'a kadar dünyaca ünlü isimleri ağırlıyor.

Bu uluslararası festival hatırlanacağı gibi ünlü piyanist Fazıl Say'ın "Ben bir AK Partiliyle yanyana olmam" sözleriyle tartışmalı bir şekilde başlamıştı.

Son yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi hatırlanacağı gibi CHP'den çıkıp AK Parti'ye geçmiş ve Menderes Türel Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti.

15. Uluslararası Antalya Piyano Festivali tüm hızıyla sürerken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Fazıl Say'ın sözlerine gazeteciler ile yapmış olduğu buluşmada oldukça dikkat çekici bir yanıt verdi.

Türel, Fazıl Say'ın tavrının kendisine hatırlatılmasının ardından "Biz sadece sporcunun değil sanatçının da zeki çevik ahlaklısını seviyoruz. Ben ona hiçbir şey söylemiyorum. Benim terbiyem müsait değil kötü söz söylemeye ama o malesef kendisine yakıştıramadığım bir çok söz söyledi. Kem söz sahibine aittir." dedi.

1-(4)-393.jpgANTALYA HAYALİ: SİNEMA KENTİ

Türel ayrıca Antalya için en büyük hayallerinden birinin de şehrin bir sinema kentine dönüştürülmesi olduğunu açıkladı. Yılın 4 mevsimi güneşli olan Antalya'nın sektör için ideal olduğunu belirten Menderes Türel, bunun için ABD'de büyük film şirketleri ile temasa da geçtiklerini belirtti.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica