Sinemamızın 100. yılına, 100 gün etkinlik posteri

Beyoğlu Belediyesi ile Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür (TÜRSAK) Vakfı'nca hayata geçirilen "Türk Sineması'nın 100. Yılında En İyi İlk On'ları" Projesi kapsamında, 100 gün boyunca devam edecek etkinlikler düzenlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Türk sinemasının kalbi 100 gün boyunca Beyoğlu'nda atacak. "Türk Sineması'nın 100. Yılında En İyi İlk On'ları" Projesi kapsamında düzenlenecek etkinliklerle Türk sinemasının 100. yılı kutlanacak. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da desteklediği projenin ilk etkinliği ressam İbrahim Enez'in, Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi'nde açılacak "100 Afiş Resim" sergisi olacak. Ardından 100 gün sürecek gösterimler, sergiler, söyleşi ve atölye çalışmaları yapılacak. Etkinlikler, martta düzenlenecek büyük gala gecesi ile son bulacak. 

Etkinlikler kapsamında, büyük jüri tarafından, "En iyi on drama filmi, en iyi on komedi filmi, en iyi on drama erkek oyuncu, en iyi on komedi erkek oyuncu, en iyi on drama kadın oyuncu, en iyi on komedi kadın oyuncu, en iyi on yönetmen, en iyi on senaryo, en iyi on müzik, en iyi on görüntü yönetmeni" seçilecek. Etkinliklerin başlamasının ardından bir ay sürecek halk oylamasıyla da "en iyi drama" filmi belirlenecek.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica