Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Türk sineması Hulusi Kentmen'le buluştu

21 Aralık 2014 18:00

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği'nin organize ettiği, Mobil 1'in destek verdiği etkinliğe, Hulusi Kentmen'in ailesinin yanı sıra Ediz Hun, Selda Alkor, İzzet Günay, Süleyman Turan, Tolga Savacı, Nuri Alço, Yavuz Karakaş, Teoman Ayık, Çetin Tunca gibi önemli birçok sanatçı arkadaşı da katıldı. Ayrıca Ulan İstanbul dizisinin oyuncuları da anma programda hazır bulundular. Konuklarını kendisine ait ve Yeşilçam'da birçok oyuncunun kullandığı 1956 model Ford Fairline marka üstü açık klasik aracıyla karşılayan Hulusi Kentmen, birebir ölçülerde yapılan hiperrealist heykeliyle, izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Yeşilçam'a saygı konseptindeki etkinliklerine bir yenisini ekleyen İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, anma programında Hulusi Kentmen'e ait, heykeltıraş, ressam ve sanat yönetmeni Talat Doğanoğlu'nun birebir ölçüde yapmış olduğu hiperrealist heykeli de, 1956 model aracının başında hazır bulundu. Etkinliğe sanatçı arkadaşlarının yanı sıra Hulusi Kentmen'in gelini Leyla Kentmen ve torunu Melek Kentmen de katıldı. Leyla Kentmen yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Hulusi Kentmen'in dostları olarak onu en az bizim kadar iyi tanıyorsunuz. Çünkü babam 81 yıllık hayatının 46 yılını sizlerle birlikte geçirdi. Sizleri bu anlamlı günde yanımızda görmek bizi onurlandırdı. Hani derler ya vefa sadece bir semt adı değil diye o sözü bugün bir kez daha iyi anladım. Bu nedenle sözlerimi daha fazla uzatmadan sizlerin huzurunda bugünü organize eden İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği'ne ve bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize ve basın mensuplarına teşekkür ederim hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz." İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay ise şunları söyledi : "Hepimizin babası, amcası, çoğumuzun dedesi olmasını isteyecek kadar sevdik onu. Tatlı sertti, otoriterdi ama hep babacandı, iyi kalpliydi, yufka yürekliydi. Hiçbir filminde kötülük yapmasını beklemedik ondan. Beklesek bile O yapamazdı ki. Polis ve hakim rollerinde gerçek adaletin, hoşgörünün, zengin iş adamını oynadığı rollerde dürüst patronluğun, dedeyi oynadığı rollerde hep tontonluğun simgesi olmuştu. Türk Sinemasına büyük emekler vermiş, sinemamızın babası için böyle bir anma programını organize etmekten gurur ve mutluluk duymaktayız.''myıldırım

5 Ocak 2015 16:30

Türk sinemasının en iyi karakter oyuncularından biriydi ama bence pek değerlendirilememiş bir oyuncuydu keşke baş rolde yalnız bir adam yada orta yaş bir aşk hikayesi tarzı filimleride olsaydı kendisi bir röportajında böyle rollerde oynamadığı için çok üzüldüğünü söylemişti ama bizim ülkede yakışıklı olmayan birine başrol kolay kolay vermezler halbuki oyunculuğun tiple hiçbir ilgisi yoktur youtube ülkü erakalın ile yaptığı röportajda ne kadar değerli bir insan olduğunu görebilirsiniz mekanı cennet olsun bu değerli sanatçımızın.

Cevap Yaz

Göztepe

22 Aralık 2014 12:30

Pos bıyıklarıyla filmlerdeki zengin fabrikatör iyi kalpli dede rolleriyle çok sevdiğim ve çok beğendiğim bir oyuncuydu. Heykeli bence çok önceden dikilmesi gerekirdi mekanı cennet olsun Allah gani gani rahmet eylesin.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica