Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Erkan Petekkaya ve Şükran Ovalı'dan Yeni Dünya

7 Ocak 2015 03:00

Yönetmen Caner Erzincan tarafından senaryosu yazılan 'Yeni Dünya'nın ilk fragmanı paylaşıldı. Erkan Petekkaya ve Şükran Ovalı’nın oynadığı sinema filmi ‘Yeni Dünya’ ilk fragmanı ile karşınızda..

Fragmanı izlemek için tıklayın

Erkan Petekkaya, Soner Erzincan ve Şükran Ovalı'nın başrollerini paylaştığı filmin yapım sonrası çalışmaları devam ediyor.

Caner Erzincan'ın yazıp yönettiği 'Yeni Dünya' İstanbul'da çekildi. Yeni sezonun iddialı yapımların biri olarak gösterilen filmde Down sendromlu bir çocuk ile ailesinin hikayesi anlatılıyor.

Yönetmen Caner Erzincan daha önce 'Mar' isimli ilk uzun metrajlı filmi ile uluslararası festivallerden aldığı ödüllerle sinema dünyamızı selamlamıştı. Erzincan ikinci filmi 'Yeni Dünya' için Down Sendromlu bir çocuk ile ailesinin yaşam hikâyelerinden bir kesiti sinemaya aktardı.  

Taşradan İstanbul'da gelen bir ailenin serüvenini anlatan 'Yeni Dünya'da ayrıca Volga Sorgu, Cenan Çamyurdu, Sinem Soner, Sennur Nogaylar, Bahar Türker, Yılmaz Erzincan, Yunus Erdem ve Ersin Erzincan yer alıyor. Filmin gişe geliri Down Sendromlular Derneği'ne aktarılacak.

FG Digital yapımı olarak gerçekleştirilen film, dünya film festivallerinde yarıştıktan sonra ülkemizde vizyona girecek. Yandex.Metrica