Karesi’ye Hoşgeldiniz Paşam posteri

Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın hayatını anlatan "Yenilmeyi Düşünmedi" filminde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandıracak olan Atatürk'e benzerliği ile tanınan İzmirli oyuncu Göksel Kaya, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ı ziyaret etti. Başkan Yılmaz, konuğunu "Karesi'ye hoşgeldiniz Paşam" diyerek karşıladı.

Balıkesir'de çekimleri süren filmin ana sponsoru olan Karesi Belediyesi'nin Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın hayatını anlatmak için güzel bir yola çıktığını söyleyen Göksel Kaya, "Film için verdiğiniz büyük destekleri biliyoruz. Bundan dolayı sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Bende eski bir pehlivanım. Cihan pehlivanının hayatının beyaz perdeye aktarılacak olması bizleri duygulandırdı" dedi.

Yedi düvel sırtını yere getiremedi

Mustafa Kemal Atatürk'ün de ata sporu güreşi yaptığını söyleyen Göksel Kaya, "Ulu önder Atatürk, Çankaya Köşkü'nde askerleri güreşirken görüyor. Bir askerin önüne geleni yendiğini gören Atatürk, askerin yanına gidiyor. Paşayı gören herkes toparlanıyor. Başpehlivana dönen Atatürk, soyunuyor ve 'herkesi yendiğini gördüm, hadi benimle de güreşeceksin' diyor. Başpehlivan ise 'paşam yedi düvel sizin sırtınızı yere getiremedi, ben nasıl sizi yeneyim' cevabını veriyor" diye konuştu.

"Güreşi sevdireceğiz"

Göksel Kaya'yı "Hoşgeldiniz Paşam" diyerek karşılayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da, Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın hayatını anlatan Yenilmeyi Düşünmedi filmiyle cihan pehlivanını dünyaya tanıtmayı ve ata sporu güreşi sevdirmeyi amaçladıklarını dile getirdi. Çekimleri devam eden filmde Kurtdereli Mehmet Pehlivan ve Atatürk'ün birlikte olduğu bir sahne olacağını ifade eden Başkan Yılmaz, Göksel Kaya'ya filmde rol alması nedeniyle teşekkür etti.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica