Uluslararası KısaKes Film Festivali Programı posteri

KISAKES'MEYE HAZIR OL !

87 ülkeden 1000'i aşkın kısa filmin katıldığı festivalde, en iyi 13 genç yönetmen ve yerli & yabancı konuklar KısaKes'mek için İstanbul'a geliyor. Özel film seçkileri, workshop'lar, masterclass'lar, afterparty'ler ve sayısız etkinlik ile hep beraber KısaKes'meye hazır mısınız?

Zeynep Özbatur son filminin toplantısını, Paolo Bertolin Venedik Film Festivali Direktörlüğünü, David Wilkinson İngiltere'de imza attığı ilkleri , Palme d'Or ödüllü Rezan Yeşilbaş yönetmen koltuğunu, Özge Özpirinçci son dizisinin setini üç günlüğüne kapıp jüri koltuğunda KısaKes'iyor. KısaKes film serüvenine büyüyerek devam ediyor. Yarışma deneyimini de arkasına alarak festival hayatına adım atan KısaKes, artık uluslararası bir kısa film festivali; ama merak etmeyin o hala öğrenci!

GÖSTERİMLER

Dünyadaki öğrenciler için, öğrenciler tarafından yaratılan festival, Ocak ayında sinemaseverleri 87 ülkeden 1389 film arasından seçilen 13 genç yönetmenle İstanbul'da buluşturuyor. Festivalde; sinemaseverler hem bu 13 yönetmenin filminden oluşan özel yarışma seçkisini hem de dünya çapında pek çok başarıya imza atmış kısa film yönetmenlerinin KısaKes'e katılan kısa filmlerini bir arada izleme fırsatı yakalıyor. Festival sırasında, sinemaseverler Yarışma Seçkisi'ni izlemekle yetinmeyip, filmlere oy vererek ödüle ortak oluyor.

MASTER CLASS'LAR, WORKSHOP'LAR ve SÖYLEŞİLER

Meltem Cumbul, Yekta Kopan ve Zeynep Atakan Özbatur Master Classlar ile sinemaseverler ve genç yönetmenler ile buluşuyor.

David Wilkinsonİmre AzemErol MintaşHilmi EtikanCeylan Naz Baycanve Mustafa Nuri, Tolga Yalur söyleşi ve workshoplar ile size başka yerde bulamayacağınız bir deneyim yaşatacaklar.

HAPPY HOUR'LAR ve KOKTEYLLER

Yeme-içme bahane sohbet şahane! Kokteyllerde ve Happy Hour'larda genç sinemacı ve sinemaseverler sektörün özel isimleri ile tanışma olanağı yakalıyor.

ONLINE OYLAMA VE ÖZEL ÖDÜL

Finale kalan filmler arasında  1 film; Sinematürk online oylama altyapısıyla ve festivale katılıp filmleri izleyenlerin verecekleri oylar ile Sinematürk özel ödülü sahibi olacak. 

ÖDÜL TÖRENİ

28 Ocak Çarşamba gecesi Feriye Sineması'nda gerçekleşecek olan festivalin Gala Gecesi'nde finale kalan 13 yönetmen arasından 5'i sizin katılımınızla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşacak.

Festival Programı ve Detaylı Bilgi

Biletler Biletix'ten alınabilmektedir.

Kısa Kes Festival sayfası için tıklayın

SON OLARAK; HAFTANIN İLK 5 SİNEMATÜRK ÜYESİNE DAVETİYE!

19-25 Ocak arası toplanan Sinematürk puanlarına göre belirlenen haftanın ilk 5 üyesi, 3 günlük festival ve etkinliklerin tümüne ücretsiz olarak katılacağı davetiye kazanacaktır. Kazananlar 25 Ocak akşamı itibariyle puanlarına göre belirlenecek, sitede ilan edilecek ve kayıt oldukları e-postalarına bildirim yapılacaktır.

Puan toplamak ise son derece kolay ve zevkli! Üye ol, filmlere yorum yap, film/kişi ekle, fotoğraf ekle, favori film listeni hazırla, test ekle, test çöz, arkadaş ekle, profilini tamamla, filmlere, içeriklere puan ver, vb. ... Puan toplamayla ilgili detaylı bilgiler için Sıklıkla Sorulan Sorular bölümüne tıklayın. 

Son Yorumlar (1)

myıldırım avatar myıldırım 20 Ocak 2015 19:47:46

8

Kısa kes film festivali gerçekten kısa filme ilgiyi artıran bir festival su altıoklar gerçekten her yıl güzel bir festival oluşturuyor umarım yeni sinemacılara daha çok destek olunur buna çok ihtiyaç var.

Yandex.Metrica