Iron Man 7 yaşındaki çocuğa biyonik kol hediye etti posteri

Florida'da yaşayan 7 yaşındaki Alex Mead, tüm yaşamı boyunca unutamayacağı bir gün geçirdi. Ünlü aktör Robert Downey Jr., Tony Stark karakterine bürünerek Mead'i ziyaret etti ve doğuştan kolu olmayan Mead'e önemli bir hediye verdi.

Ünlü aktör Atlanta'da bir araya geldiği küçük çocuğa 3D yazıcılarla yapılmış, 'Iron Man'inkine benzer bir biyonik kol hediye etti.

Mead, 3D yazıcıyla oluşturulan biyonik kolu, normal kolu gibi kullanabilecek. 

Proje Limbitless Solutions adlı şirkete ait. Microsoft'un da destek verdiği proje, The Collective Project adıyla hayata geçiyor. Central Florida Üniversitesi'nde doktorasını yapan Albert Manero'nun kurduğu şirket, çocuklara bedava vermek üzere biyonik kollar üretiyor. Projenin ilk talihlisi Mead olurken, Manero çocukların hayatını kolaylaştıracak olan uzuvları dağıtmaya devam edeceklerini belirtti.

Robert Downey Jr., hem çok sevdiği bir kahramanla buluşan hem de özel bir hediye aldığı için mutlu olan çocuğu, bu yaz Atlanta'da gerçekleştirilecek yeni 'Captain America' filminin çekimlerine de davet etti.

Kaynak : Radikal

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 14 Mart 2015 19:56:08

10

Çok güzel bir iş gerçekleştirmiş robert downey jr. son dönemde çok güzel filmler yaparak eski ününü yeniden yakaladı ama hiç bir şey şu çocuğa yaptığı yardım kadar güzel olamaz ve bu çocuğu evinde ziyaret etmiş çocuğu mutlu etmiş üstelik o kadar zahm ete girib demir adam kostümüyle yapmış bunu gerçekten muhteşem bir aktör muhteşem insan helal olsun.

Yandex.Metrica