Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nürnberg'te 'Çekmeceler'den ödül çıktı!

23 Mart 2015 12:57

Mehmet Binay ve Caner Alper'in "Genç kadın cinselliğine cesur bir bakış" olarak nitelendirdiği 'Çekmeceler', Nürnberg'te düzenlenen 20. Türkiye / Almanya Film Festivali'nde en iyi film seçilirken filmin üç oyuncusu Ece Dizdar, Nilüfer Açıkalın ve Tilbe Saran en iyi kadın oyuncu ödülüne değer görüldü.

Nürnberg'te düzenlenen Türkiye sinemasının yurt dışındaki kalesi konumundaki 20. Türkiye/ Almanya Film Festivali, dün gece yapılan ödül töreniyle sona erdi. Festivalin galibi en iyi film ödülünün yanı sıra üç oyuncusu Ece Dizdar, Nilüfer Açıkalın ve Tilbe Saran'a en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandıran Mehmet Binay ve Caner Alper'in yönettiği 'Çekmeceler' oldu. 'Neden Tarkovski Olamıyorum?'daki performansıyla Tansu Biçer'in en iyi erkek oyuncu seçildiği festivalde oyuncu Uwe Kockisch ( başkan ), Matthias Damm, Mehmet Günsür, Biket İlhan, Marc Rensing ve İdil Üner'den oluşan jüri Kazım Öz'ün yönettiği 'Bir Varmış Bir Yokmuş'a jüri özel ödülü verdi.mansuryıldırım

24 Mart 2015 04:42

Çekmeler filmi türk sinemasının en ilginç farklı filimlerinden biri biraz tiyatro havası olsada filimde yinede ilginç film başrolde oynayan ece dizdar 30 yaşlarındaki manken rolünde çok iyiydi diğer oyuncular nilüfer açıkalın ve tilbe saranda iyiydi ama şu ortak ödül dağıtmayı bırakmalılar sadece ece dizdara verilmeliydi ödül cüretkar zor sahneleride sayarsak film içinde en iyi performans ece dizdar ındı şu ödül paylaştırma işinden bir an önce vazgeçilmeli yönetmenler zenne filminden sonra yine ilginç bir film yaptılar 3.filmlerini merakla bekliyorum en iyi erkek oyuncu ödülünü alan tansu biçer gerçekten neden tarkovski olamıyorum filminde oldukça iyi oynamıştı ödülü hak etti sonuna kadar ayrıca farklı film ve oyunculara ödül veren nürnberg türk alman film festivali gerçekten güzel bir iş yapıyor ama şu ödül paylaştırmaktan festivaller bir an önce vazgeçmeli.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica