Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Film Festivali'nde iki film ulusal yarışmadan çıkarıldı

23 Mart 2015 13:08

Başrolünde Nurgül Yeşilçay'ın yer aldığı 'Gece' ile Ben Hopkins'in yönettiği 'Hasret', 4-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak 34. İstanbul Film Festivali'nin ulusal yarışma bölümünden çıkarıldı.

4-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak 34. İstanbul Film Festivali'nin geçen hafta yapılan basın toplantısında ulusal yarışma bölümünde 11 filmin yer alacağı açıklanmıştı. Ancak kısa süre festivalin resmi sosyal medya hesapları ile web sitesinden ulusal yarışmada 9 filmin yer aldığı duyuruldu. Yarışmadan çıkartılan filmlerden Erden Kıral'ın yönettiği 'Gece', ulusal yarışma yarışma dışı bölümüne alınırken Ben Hopkins'in yönettiği 'Hasret', ulusal yarışma bölümünden çıkarılıp 'sanat ve sanatçı' temalı filmlerin yarışabildiği uluslararası yarışma bölümüne alındı.

Gece
Başrolünde Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Vildan Atasever'in yer aldığı 'Gece'nin ulusal yarışma bölümünden çıkarılmasında DVD'sinin piyasaya çıkmış olmasının etkili olduğu belirtiliyor.

Hasret
Ben Hopkins'in bir TV kanalı için İstanbul hakkında bir film çekmek üzere Almanya'dan şehre gelen bir film ekibinin hikayesini anlattığı 'Hasret'in ise Türkiye yapımı olmadığı yönünde sinema sektöründen gelen eleştiriler nedeniyle ulusal yarışmadan çıkarıldığı konuşuluyor. Zira Hopkins'in önceki filmi 'Pazar: Bir Ticaret Masalı' Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi film seçildikten sonra da benzer tartışmalar yaşanmıştı.mansuryıldırım

24 Mart 2015 07:36

Festivaller son yıllarda hem ödül hemde kararlarıyla tartışılır oldu yıl 2015 olmuş uğraştıkları şeylere bak.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica