Yadigar Ejder kitabı çıktı posteri

"Tarih denildiğinde akla gelen şeyleri bir sayalım: imparatorlar, savaşlar, padişahlar, fatihler vs. Bütün tarih kitapları hemen hemen aynı bilgilerle doludur. Kimsenin ilgisini çekmez mesela; on altıncı yüzyılda bir demircinin hikayesi. Sinema tarihini de bu hep aynı anlatıdan ayrı tutamayız. Starların, büyük oyuncuların, büyük filmlerin tarihi. Yine kimsenin ilgisini çekmez sinemanın gerçek emekçileri olan adını bile bilmediğimiz insanların hikayesi. Ama asıl hikaye ilgimizi çekmeyen o yerde, yerlerde.

Büyük harfli Tarihin yerine küçük harfli tarihlerin tarafında olan, büyük adamların yerine küçük adamları tutan Nirengi Kitap iftiharla sunar: Bir Yadigar Ejder Kitabı

“Gerçek adı Yadigar Ejder değildi!”

“Taksim-Gezi Parkı’nda donarak ölmedi!”

“Birçok kimse onun durumuna düşmedi, çünkü kimse sinemayı onun kadar sevmedi...”

Bu kitap, sinemamızın en renkli karakter oyuncularından Yadigar Ejder’in hiç bilinmeyen hayat hikayesini anlatırken, karakter oyuncularının sinemamızdaki yeri ile ilgili de çarpıcı gerçekleri ortaya çıkarıyor."

Son Yorumlar (2)

Göztepe avatar Göztepe 02 Nisan 2015 23:47:51

10

Kitabın çıkalı epey oldu 1 ay kadar oldu ben kitabı alıp okudum güzel bir kitaptı okumayanlara tavsiye ederim.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 01 Nisan 2015 13:08:38

10

Çok güzel bir kitap herkesin bir göz atması lazım yadigar ejder en azından hatırlanıyor umarım yaşarken unutulanlarda bir an önce hatırlanır.

Yandex.Metrica