Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İki gökdelen arasından arabayla atlamak mümkün mü?

8 Nisan 2015 20:59

Hızlı ve Öfkeli 7'de kahramanların kırmızı arabayla iki gökdelen arasından atladıkları sahne tartışma konusu oldu.

Hızlı ve Öfkeli 7 bir fenomen haline dönüşen serinin son halkası... Film bu sefer serinin diğer halkalarından daha duygusal bir atmosfere sahip. Fakat bu demek değil ki içinde arabaların olduğu havalı ve aksiyon dolu sahneler yok!

Filmin hayranlarını bu konuda hayal kırıklığına uğratmaya hiç niyeti yok. Öyle aksiyon sahneleri var ki fizikçiler tarafından arabayla bu hareketlerin yapılıp yapılmayacağı tartışılıyor.
Filmi izleyen herkesin kendine ait bir fikri var. Arabalarla çekilen aşırı aksiyon dolu sahneleri komik bulan da var etkileyici bulan da. Fakat bu sahneler arasında bir tanesi çoğu kişinin kafasında soru işareti bıraktı.
Bu Don (Vin Diesel) ve Brian'ın (Paul Walker) kırmızı pahalı ve nadir bulunan bir spor arabayla Abu Dhabi'de bir gökdelenden diğerine atladıkları sahne. Daha sonra ikili frenlerinin tutmadığını fark ediyor. Bu sahne büyük prodüksyon şirketlerinin kolaylıkla altından kalkdığı ve inandırıcı gösterdiği sahnelerden biri.Yine de kafamızda bir merak oluştu. Bir arabanın bunu yapabilmesi için ne kadar hızlı gitmesi gerekir?

Profesör Loveridge 'Dürüst olmak gerekirse, bu film içinde en inandırıcı sahnelerden biri' dedi.
'Filmde sahnenin tümünü kesilmeden göremiyoruz tabi ki. Araba en az 6 metre boyunca uçuyor. Fakat 13 metreden fazla olduğunu düşünmüyorum' diyerek konuşmasına devam etti.
Tabi asıl önemli nokta bırakın Abu Dhabi'yi hiçbir yerde kimsenin denememesi gereken hareketler bunlar.mansuryıldırım

9 Nisan 2015 09:46

Çok abartılı sahneler olsada hızlı ve öfkeli 7 meraklılarını mutlu edecek bir film ama son iki filmde bu tarz abartılı sahneler çok bunlar filmin inandırıcılığını azaltıyor bakalım 8.film gelecekmi çünkü 7. film dünyada büyük gişe başarısı yakaladı bizde 3 günde 750 bin kişi izlemiş devamları çekilirse bu abartılı sahnelere bir daha yer vermezler umarım.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica