Annemin Şarkısı'na Lecce'den en iyi film ödülü posteri

Erol Mintaş'ın ilk uzun metraj filmi Annemin Şarkısı (Klama Dayîka Min), 13 - 18 Nisan 2015 tarihleri arasında İtalya'da düzenlenen 16. Lecce Avrupa  Filmleri Festivali'nde En İyi Film'e verilen Altın Zeytin Ağacı ödülünü kazandı.

Annemin Şarkısı 6 kıtaya yayılan 30 farklı film festivalinde gösterilmişti. Bugüne kadar 7 ulusal ve 7 uluslararası ödül kazandı. 20. Saraybosna Film Festivali'nden En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazanan Annemin Şarkısı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden En İyi İlk Film dahil olmak üzere 4 ve Malatya Film Festivali'nden 3 ödülle döndü. Film, Aralık ayında Fransa'da gerçekleştirilen 35. Nantes 3 Continents Film Festivali'nden de Seyirci Ödülü dahil olmak üzere 2 ödüle layık görülmüştü.

14 Kasım 2014'te Başka Sinema kapsamında Türkiye'de vizyona giren filmin DVD'si de Türkiye'de Mart ayı içerisinde sinemaseverler için raflardaki yerini aldı.  

Erol Mintaş'ın çekimlerine 2017 yılında başlanması planlanan yeni uzun metraj film projesi ise bu ay Saraybosna Film Festivali'nin prestijli ortak yapım marketi olan CineLink'e davet edilmişti.

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 20 Nisan 2015 10:58:23

7

Gerçekten son dönemde sinemamızda büyük bir yükseliş var türkiye sineması bir tek oscarı alamadı umarım oscarıda bir an önce alırız erol mintaşı canı gönülden tebrik ederim bir ilk filmle bu ödülleri almak büyük başarı.

Yandex.Metrica