Sinema Biletini Ucuza Getirmenin İncelikleri posteri

Bilet fiyatları size pahalı mı geliyor? Sinema masraflarınızdan tasarruf mu etmek istiyorsunuz? Eğer öyleyse sizin için hazırlamış olduğumuz tavsiyelere göz atmanızda fayda var:

1. Yoğun Zamanları Tercih Etmeyin

Genellikle iş çıkışı saatleri, hafta sonları ve tatil günlerinde sinemalar çok yoğun olduğundan herhangi bir indirim bulmak çok zor olacaktır. Gel gelelim sabah matinelerinde indirim yapan pek çok sinema mevcut. Mesela Avşar Sinemaları'nda günün ilk matinesi 8 TL iken diğer zamanlarda 15 TL. Hafta sonu dahil geçerli olan bu tür indirimlerden yararlanarak tasarruf edebilirsiniz. Üstelik salon boş olacağından film izlemek daha da keyifli hale gelecektir.

2. Sinema Kulüplerine Abone Olun

Eğer tam bir film tutkunuysanız, tüm gelirinizi sinemalara akıtmamak için Sinema Kulüperine abone olup belli bir tutarda aylık ücret ödeyerek sınırsız film izleyebilirsiniz. Ülkemizde yeni yeni filizlenen bu yöntemi uygulayan sinema kulüplerinden birisi olan Sinemia ,aylık 59 TL'den başlayan ücretleriyle Türkiye'nin her yerinde sınırsız film izleme imkanı sunuyor. Eğer "ayda mutlaka 5-6 filme gidiyorum" diyorsanız böyle bir kulübe üye olarak bütçenizi biraz daha rahatlatabilirsiniz.

3. İndirimleri ve Kampanyaları Takip Edin

GSM Operatörleri, fast food zincileri ve bankalar devamlı olarak müşterilerine indirimli ya da bedava bilet sağlıyorlar. Bunun dışında bizzat sinemaların düzenlediği kampanyalar da sıklıkla karşımıza çıkıyor. Tüm bunları ayrı ayrı takip etmek şüphesiz ki vakit alan bir iş. Ancak picodi.com gibi kampanya ve kupon kodu paylaşan siteleri takip ederek "bir bilet alana ikinci bilet bedava" ya da "hamburger menü alana bilet bedava" gibi günübirlik fırsatlardan sıcağı sıcağına haberdar olabilirsiniz.

4. 3D Yerine 2D Sinemaları Tercih Edin

Hem cüzdanınıza hem de gözlerinize iyilik etmiş olursunuz. Genellikle üç boyutlu sinemalar ile aşina iki olduğumuz boyutlu sinemalar arasında 5-10 TL gibi bir fiyat farkı oluyor. Buna ek olarak gözlükler içinde fazladan ücret talep eden sinemalar da yok değil. Gerçeğe yakınlık film izleme keyfini elbette daha da artırıyor. Fakat en azından izleyeceğiniz 3D filmin gerçekten yapacağınız masrafa değip değmeyeceğinden emin olun. Filmi izlemeden önce mutlaka daha önce izleyenlerin yorumlarına göz atın.

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 27 Nisan 2015 19:29:31

8

Güzel bir haber olmuş mutlaka okunmalı devamlı sinemaya gidenler mutlaka okumalı bende yaşıyorum bu sorunları güzel öneriler.

Yandex.Metrica