İnönü Üniversitesi 8. Kısa Film Festivali posteri

Sinema Topluluğu tarafından düzenlenen 8. İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali'nin açılışı Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Gösteri Salonunda gerçekleştirildi.

367weayae

Festivalin açılışında konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, bu yıl 8'incisi yapılan ve uluslararası nitelikte olan Kısa Film Festivali'nin başarılı geçmesini dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Karatepe ise festivalle Türk sinemasına destek sağlamak, yaratıcı isimleri ülke  sinema sektörüne tanıtmak ve İnönü Üniversitesi öğrencilerinin sanatsal duyarlılıklarına katkıda bulunmayı amaçladıklarını kaydetti.

 Açılışa protokolün yanı sıra, İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali'nin jüri üyeleri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve basın mensupları da katıldı.

Açılış programı, açılış filmlerinin gösteriminin ardından caz dinletisiyle devam etti.

4q75e7uyau

Ulusal ve uluslararası anlamda 520 film başvurusunun olduğu festivalde yarışmaya hak kazanan filmler jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. Toplamda 15.000TL ödülün dağıtılacağı festivalde, kategorisinde birinci seçilen film 5.000 TL ödül almaya hak kazanacak. 3 gün sürecek festival boyunca yurt içi ve yurt dışından sağlanan kısa filmlerden özel gösterimler, atölye çalışmaları, oturumlar ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 07 Mayıs 2015 00:10:57

6

Ben filim için o kadar uğraşacağım sonra 1.olursam eğer 5 bin tl ödül alacağım hiç katılmam daha iyi şakamı yapıyorlar ödül en az 15 bin olmalı.

Yandex.Metrica