Kırmızı Lale Film Festivali gün sayıyor  posteri

Kırmızı Lale Film Festivali 29 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam, Amsterdam ve Eindhoven şehirlerinde sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Hollanda ve Türkiye’li sinemaseverlerini bir araya getirmeyi hedefleyen Hollanda Türkiye Kültür Vakfı tarafından düzenlenen festival bu yıl da gösterimler ve sosyal etkinliklerle izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Üçüncüsü gerçekleştirilecek festivalde ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün geçen yılki sahibi Fatma Girik bu yıl ödülü yakın dostu ve meslektaşı Filiz Akın’a takdim edecek. Ferzan Özpetek ise ‘Kırmızı Lale Ustaya Saygı Ödülü’ ile onurlandırılacak. Festivalde İlksen Başarır’ın yönetmenliğini yaptığı Bir Varmış Bir Yokmuş açılış filmi olarak gösterilecek. Festivalin jüri başkanlığını ünlü yönetmen Derviş Zaim üstleniyor. Jüri tarafından yapılacak değerlendirmeyle “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen” , “Seyirci Özel Ödülü” ve “Sinema Yazarları Ödülü” verilecek.

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 24 Mayıs 2015 23:31:29

7

Güzel bir festival ama ödülleri sanki öylesine veriyorlar gibi genelde hiç ödül almamış filme veriyorlar bu tarz festivaller genellikle bu tarz ödül dağıtıyor hollanda da filimlerimizin gösterilmesi ve yeşilçam oyuncularına yaşam boyu onur ödülü ve u staya saygı ödülleri güzel düşünülmüş.

Yandex.Metrica